/KPP Tarnowskie Góry
Pobili 57-latka bez powodu
02 stycznia 2018 r. | 15:03

W miniony piątek tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z lokali w Tarnowskich Górach doszło do pobicia mężczyzny. Przed lokalem policjanci zastali pokrzywdzonego oraz jednego ze świadków.

Stróże prawa ustalili rysopis sprawców oraz ich częściowe dane personalne. Okazało się, że sprawcami byli dobrze im znani tarnogórzanie. Każdy z nich miał już konflikt z prawem. Agresorzy pobili 57-latka bez powodu. Jeden z mężczyzn został natychmiast zatrzymany w lokalu. Drugi ze sprawców zdążył uciec z miejsca. Policjanci ustalili, że doznał obrażeń ręki i mógł udać się do szpitala. Wezwany do pomocy drugi patrol policji, kilka minut później zatrzymał mężczyznę, na terenie tarnogórskiego szpitala.

Zatrzymani to 30 i 31-letni tarnogórzanie, którzy podczas interwencji byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz sprawcą pobicia grozi 3-letni pobyt w więzieniu. Jeden z agresorów dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, za co sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę. /KPP Tarnowskie Góry/