Podrabiał recepty na leki. Teraz grozi mu 8 lat więzienia
14 grudnia 2017 r. | 13:41

Policjanci z tarnogórskiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który przerobił druk recepty, podrobił podpis lekarza i „przepisał” sobie refundowane leki. Dzień przed zatrzymaniem, w jednej z tarnogórskich aptek, mężczyzna wykupił na przerobioną receptę lekarstwa, które miał odebrać następnego dnia.

Farmaceuta, który receptę realizował, zaczął podejrzewać, że druk może być przerobiony. Powiadomił o tym fakcie swoją przełożoną, która po konsultacji z lekarzem wystawiającym rzekomą receptę, potwierdził oszustwo. Zgłaszająca o swoich podejrzeniach niezwłocznie powiadomiła policję. Kiedy oszust stawił się w aptece po odbiór lekarstw, został zatrzymany przez tarnogórskich mundurowych.

Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że zatrzymany 42-latek już wcześniej dopuścił się tego przestępstwa w innych tarnogórskich aptekach. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, w których trakcie poinformował, że recepty realizował na własny użytek. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. /KPP Tarnowskie Góry/