Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci. Zobacz jak głosowali radni
29 maja 2019 r. | 23:23

Od 1 lipca stawka za odbiór śmieci w Tarnowskich Górach znacząco wzrośnie. Proceder podwyżek ma miejsce we wszystkich gminach, w których kończą się stare umowy.

Od lipca za wywóz śmieci niesegregowanych tarnogórzanie zapłacą 42 zł od osoby, a za śmieci segregowane 21 zł od osoby. Aktualnie obowiązuje stawka 26 zł niesegregowane i 14 zł segregowane.

W momencie otwarcia ofert tarnogórski magistrat planował przeznaczyć na to zadanie ponad 19,9 mln zł, jednak niemiecka firma Remondis zaoferowała, że wykona usługę za ponad 27,4 mln zł. Więcej ofert nie wpłynęło, więc to właśnie Remondis będzie wywozić odpady komunalne z Tarnowskich Gór.

29 maja podczas sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali uchwałę w sprawie ustalenia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Za podwyżkami głosowali:
Łukasz Garus, Andrzej Komenderski, Justyna Kosmała, Feliks Kowalski, Aleksandra Król-Skowron, Mariusz Kupny, Krzysztof Michalski, Franciszek Nowak, Beata Piegza, Tadeusz Stasiak, Piotr Szczęsny, Jarosław Ślepaczuk, Dorota Tiszler, Dariusz Warda, Janusz Wojewodzic, Stefan Zientowski.

Wstrzymali się:
Jan Gębka, Mirosław Grzęda, Mirosław Mateja

Nieobecni:
Robert Mrozek, Marek Porada, Janusz Śmietka, Adrian Wolnik

Poniżej wynik głosowania i informacja przetargowa.

ŁUKASZ DUDEK