/Policja
Policjanci odnaleźli zaginioną rodzinę
11 kwietnia 2018 r. | 11:04

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 24-letniej kobiety oraz jej dwójki dzieci – 3-letniej dziewczynki i 11-miesięcznego chłopca, którzy nie powrócili do miejsca zamieszkania. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 120 osób m.in.: tarnogórscy policjanci, policjanci z oddziałów prewencji z Katowic i strażacy. Zaginiona rodzina została odnaleziona dzisiaj rano. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O zaginięciu rodziny mundurowi zostali powiadomieni wczoraj, około godziny 18:00. Z przekazanych informacji przez rodzinę zaginionych wynikało, że 24-latka wraz z dwójką swoich dzieci wyszła z domu dzień wcześniej i do chwili zgłoszenia nie powróciła. Niewykluczone, że zaginięcie kobiety miało związek z problemami osobistymi, z którymi ostatnio się zmagała.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Do akcji zostali zaangażowani policjanci z Tarnowskich Gór, których wsparło kilkunastu mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz kilkudziesięciu strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Łącznie w poszukiwaniach brało udział 120 osób. Mundurowi do poszukiwań wykorzystali specjalistyczny sprzęt m.in.: motocykle crossowe, quady, drona oraz kilkanaście pojazdów służbowych. Wszyscy sprawdzali pustostany, piwnice, przystanki komunikacji publicznej, lasy, skwery i ogródki działkowe. Został również sprawdzony teren wszystkich okolicznych miejscowości. Poszukiwania trwały do wczesnych godzin rannych. Łącznie uczestnicy poszukiwań sprawdzili około 850 hektarów terenu.

Dzisiaj rano, ojciec zaginionej kobiety odnalazł i przekazał policjantom korespondencję, którą jego córka otrzymała jakiś czas temu od mężczyzny z Bytomia. Na tej podstawie tarnogórscy policjanci ustalili miejsce zamieszkania bytomianina i niezwłocznie udali się na miejsce. W mieszkaniu mężczyzny, policjanci znaleźli zaginioną 24-latkę oraz jej 3- letnią córkę i 11- miesięcznego syna. Na szczęście wszyscy byli cali i zdrowi.

/Policja