Fot. KPP Tarnowskie Góry
Policjant udzielił pomocy potrąconej kobiecie
28 listopada 2017 r. | 13:31

Asp. szt. Michał Piontek – policjant z tarnogórskiej komendy pomógł kobiecie, która została potrącona na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusz jechał w ten dzień do pracy i był naocznym świadkiem zdarzenia.

Poważny wypadek na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Potrącona w ciężkim stanie

Zdarzenie miało miejsce tydzień temu w środę. Asp. szt. Michał Piontek z tarnogórskiej komendy jechał do pracy ulicą Zagórską w kierunku Tarnowskich Gór. Było wcześnie rano, jezdnia była mokra. Przed policjantem z zatoczki wyjechał autobus jadący w kierunku Tarnowskich Gór. Było to na wysokości budynku Fazos.

Przez przejście przechodziła kobieta, która wcześniej wyszła z autobusu. W tym samym momencie do pasów zbliżał się pojazd jadący w kierunku Strzybnicy. Samochód uderzył w pieszą, kiedy ta była na jego pasie. Mundurowy zatrzymał swój pojazd i ruszył z pomocą. Poprosił świadka zdarzenia, aby ten zadzwonił na pogotowie. Podbiegł do poszkodowanej i zaopiekował się nią. Z własnego samochodu wyciągnął rzeczy, którymi okrył kobietę. Cały czas monitorował czynności życiowe kobiety. Następnie funkcjonariusz powiadomił dyżurnego tarnogórskiej komendy o zaistniałym zdarzeniu. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która poszkodowaną zabrała do szpitala. 43-letnia tarnogórzanka w wyniku uderzenia doznała poważnych obrażeń.

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja tarnogórskiego policjanta mogłoby dojść do tragedii. Przybyli na miejsce policjanci z drogówki przebadali 37-letniego mieszkańca Miasteczka Śląskiego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy.

 

źródło/foto: KPP Tarnowskie Góry