Policja Śląsk
54 policyjne toyoty hybrydowe. Jedna z nich będzie jeździć po tarnogórskich drogach
04 czerwca 2019 r. | 17:07

Dzisiaj  przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie śląskiej policji 54. nowych, oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla.

Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji.

Radiowozy odebrali komendanci między innymi z: Tarnowskich Gór, Bytomia, Lublińca i Piekar Śląskich.

Pojazdy mają bogate wyposażenie. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Każdy z pojazdów Toyota Corolla kombi wart jest ponad 102 tys. zł, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego, to 122 KM.

Przedstawiciele komend z Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Zabrza i Zawiercia odebrali także zakupione w ubiegłym roku kia stingery, po zamontowaniu w nich, sfinansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, nowoczesnych urządzeń do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Koszt wideorejestratorów i tablic świetlnych, w jakie zostały wyposażone stingery, to kwota 480 tys. zł.

źródło: Śląska Policja