W minioną sobotę ok. godz. 1.30 tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Krakowskiej w Tarnowskich Górach. W jednym z zadymionych mieszkań stróże prawa znaleźli dwie osoby duszące się dymem.
Policjanci wyprowadzili je na zewnątrz budynku i udzielili niezbędnej pomocy, a następnie wyprowadzili ludzi z kolejnych mieszkań. W sumie ewakuowano 16 osób - w tym siedmioro dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Trzynaście z tych osób trafiło do szpitala z podejrzeniem zaczadzenia. W tym czasie na miejscu pojawiła się straż pożarna, która przystąpiła do akcji gaszenia pożaru oraz udzielania pomocy medycznej ewakuowanym osobom. Dzięki szybkiej reakcji policjantów żadna z osób nie ucierpiała w tym zdarzeniu, chociaż niektóre, z uwagi na problemy z oddychaniem, musiały skorzystać z tlenu podanego przez strażaków i zespół pogotowia.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
/KPP Tarnowskie Góry