Fot. PKM Świerklaniec edit Łukasz Dudek
Gigantyczne wynagrodzenie wiceprezesa PKM Świerklaniec!
25 marca 2018 r. | 14:13
30

Pracownicy PKM Świerklaniec narzekają na niską płacę. W mediach społecznościowych zawrzało.

Na profilu "Spotted: KZK GOP" czytamy:

Pozdrawiam wszystkich kierowców PKM Świerklaniec, a zwłaszcza tych, co są na wypowiedzeniu i tych, co mają się zamiar zwolnić. Nikt nie chce pracować trzech niedziel w miesiącu i czterech sobót za 2000 zł a na święta szanowny prezes dał ludziom po 100 zł i 50 zł.

Dlaczego w PKM Świerklaniec kierowcy autobusów, którzy wykonują bardzo odpowiedzialną pracę, otrzymują niskie wynagrodzenie? 

Wiceprezesem PKM Świerklaniec jest Stanisław Paks. 

Paks w 2016 roku otrzymał ponad 316 tys. zł wynagrodzenia za pracę w PKM Świerklaniec! Jeśli wiceprezes otrzymuje tak ogromne wynagrodzenie, to ile zarabia prezes PKM i dyrektor MZKP Tarnowskie Góry? 

Niestety tego na razie się nie dowiemy. Stanisław Paks jest radnym powiatowym w Będzinie, więc jego oświadczenie majątkowe można znaleźć w sieci.

PKM Świerklaniec należy do MZKP Tarnowskie Góry.

Członkiem zarządu MZKP jest Piotr Skrabaczewski wiceburmistrz Tarnowskich Gór.

 

 

Fragment oświadczenia majątkowego wiceprezesa PKM Świerklaniec.

/facebook, BIP

ŁUKASZ DUDEK30 odpowiedzi na “Gigantyczne wynagrodzenie wiceprezesa PKM Świerklaniec!”

 1. ahoj pisze:

  a kto to jest ten Paks ktoś go zna?ciekawa osoba

  1
  0
 2. Miś pisze:

  Bla bla bla bla bla

  0
  2
 3. tarnogórzanin pisze:

  Panie redaktorze zajmij się oświadczeniem jednego radnego powiatu tarnogórskiego z PiS, chyba że ktoś ci na to nie pozwala:-D

  2
  3
 4. Tarnowitzer pisze:

  Przeczytaj sobie nową ustawę antykominową dudku – jeżeli przebrniesz przez całą i pomyślisz, to się zorientujesz że wszystko tu gra:)

  aczkolwiek mam wrażenie że nie przebrniesz, a z myśleniem nie będziesz się babrać, bo to szkodzi na zdrową tkankę społeczną:)

  2
  0
 5. taki pisze:

  Te pieniądze mu się NALEŻAŁY ! Tak, jak powiedziała sołtysowa Szydło 🙂

  1
  1
 6. ahoj pisze:

  niektórzy śmietkowcy to już przebierają nogami by dostać sie do koryta i obsadzić swoich a swoja drogą to wynagrodzenie jest 2 razy za duże dla mnie kpina

  1
  0
 7. Miki pisze:

  PIS robi tak samo 😁

  0
  2
  • POLONISTA pisze:

   Miki PIS jeszcze nie rządzi w samorządach w naszych gminach tylko od 20 lat różne odmiany platformy jak np inicjatywa obywatelska ,samorządne Miasteczko itd. przez to powstała taka ”układowa sitwa” nie dopuszczająca w układ nikogo z zewnątrz tylko tych z układu czy to w zarządzaniu czy wykonywaniu różnych zadań

   2
   0
   • ahoj pisze:

    uwazasz ze jak bedzie rzadził to bedzie lepiej?ci „prawdziwi” katolicy którzy uwłaszczyli się na majatku panstwowym komuchy,złodzieje których znam z nazwiska a teraz „prawdziwi” Polacy kręcacy się wokół pisu by im dano rekomendacje do startu w wyborach beda mniej kraść?

    0
    1
    • artbeco pisze:

     PO nie rządzi w samorządach od 20 lat, to dużo młodsza partia. W południowej i wschodniej części Polski rządzi PIS. Śląsk to w dużej mierze domena przedstawicieli dawnego PZPR i ludzi którzy mniej lub bardziej wspierają partie prawicowe. PO to bardziej centrum. Rządzą w dużych miastach i średnich. W małych gminach pozostali cwaniacy z dawnych lat i cwaniacy którzy nie mają kręgosłupa moralnego i poprą każdą opcję która jest u władzy.

     3
     1
  • ahoj pisze:

   to prawda moze nawet 2 razy gorzej

   0
   1
 8. tarnogórzanin z poza "układu" pisze:

  Panie redaktorze zajmij się oświadczeniem jednego radnego powiatu tarnogórskiego z PiS, chyba że ktoś ci na to nie pozwala:-D

  3
  1
 9. tarnogórzanin z poza "układu" pisze:

  Ludzie obudźcie się bo za kilka lat o Polskę znowu będzie trzeba walczyć. Prawda jest taka, że pozbywa się każdej możliwej konkurencji. Gdzie w TG jest praca dla ludzi wykształconych? Receptą na daleko idące zmiany są JEDNOSTKI a nie partie, bo do partii może wejść każdy byleby tylko miał z tego jakieś korzyści i mógł „rządzić”. Mnie osobiście śmieszą tzw. „układy” bo to tylko kilka osób, którym to wydaje się, że są ważne bo mogą rządzić a ludziom wydaje się, że muszą ich słuchać. Głupim narodem łatwo się rządzi a wykształconym ciśnie śmieszny kit niczym z hollywoodzkich filmów sensacyjnych.

  2
  1
  • ahoj pisze:

   cały czas trzeba walczyć bo co niektórzy zyja z naszych podatków mają po 12000 diety i nie płacą podatku dochodowego oraz udają ze cos robią

   2
   0
 10. Stettin pisze:

  Jeden się na rzre 200 głoduje.Polskie podejście.

  0
  0
 11. TOmasz pisze:

  Dlatego teraz pisiory chcą utajnić zarobki w firmach komunalnych, oraz obniżyli wymóg posiadania wyższego wykształcenia dla członków rady nadzorczej by tam wieśniakami w gumiakach je obsadzić.

  0
  3
 12. bezstronny ... pisze:

  Szanowny Panie Dudek, na czyje to zamówienie napisał Pan ten paszkwil i teraz chełpi się nim w sieci i bije pianę z tego powodu. Aby pisać to trzeba iść do źródeł. Zakładam że nie był Pan ani w MZKP, ani w PKM. Do oświadczenia dotarł Pan tylko z tego powodu, że jest dostępne na stronie starostwa. Ale nie posądzam Pana że zrobił to osobiście. Jakoś innych oświadczeń majątkowych z tych firm nie zdołał Pan uzyskać. Nie dali do ręki, czy nie wie Pan jak je uzyskać ? Aby pisać o człowieku to udaj się Pan do źródeł, porozmawiaj Pan z nim, popytaj innych jak zmienił się PKM Świerklaniec od 2007 r /min. tabor, zarządzanie / . W mojej ocenie rozpoczął Pan kampanię w czyimś imieniu. Może to zbuntowany „kierowca-pijak” zwolniony z PKM nadał temacik, / Pan połknął haczyk , aby zaistnieć w sieci /, albo znajomy, znajomego myśli , że też potrafiłby rządzić w takiej firmie. Czy inne firmy z naszego powiatu też Pan weźmie na tapetę ? Oczekuję odpowiedzi co kierowało Panem w tej sprawie. Mam nadzieję, że mój wpis zdoła ktoś przeczytać nim zostanie usunięty.

  „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” (Mt 7,1)

  5
  3
  • ahoj pisze:

   tak wysokie zarobki to po prostu kpina i jaja

   2
   2
  • Przemek pisze:

   Takie zarobki to jest patologia i co najmniej niegospodarność. Nie trzeba na zamówienie tego pisać. Skoro oświadczenie majątkowe jest na stronie to po co dziennikarz miałby jeszcze czegoś szukać?

   Kierowcy nie zarabiają nawet 2k, tak się zmienił PKM, że góra bierze całą kasę.

   ps. mieszkam w innym województwie i trafiłem tu przez inną stronę.

   2
   2
   • Tarnowitz pisze:

    Tak wysokie zarobki wynikają z ustawy, którą napisał Twój ulubiony PiS..

    Część stałą wynagrodzenia członka organu zarządzającego ustala się z uwzględnieniem skali działalności spółki, w szczególności wartości jej aktywów, osiąganych przychodów i wielkości zatrudnienia, w wysokości:

    4)od czterokrotności do ośmiokrotności podstawy wymiaru – dla spółki, która w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniła przynajmniej dwie poniższe przesłanki:
    a) zatrudniała średniorocznie co najmniej 251 pracowników,
    b) osiągnęła roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych wyższy niż równowartość w złotych 50 milionów euro,
    c) sumy aktywów jej bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat były wyższe niż równowartość w złotych 43 milionów euro;

    no więc minimum 16k miesięcznie:)

    3
    2
 13. taki pisze:

  TE PIENIĄDZE MU SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁY !!! Wiec o to ten szum ?
  https://www.youtube.com/watch?v=DySaGH0mn2w

  1
  1
 14. pafnucy pisze:

  No i co? Trzeba było się uczyć a nie w szkołę kamieniami rzucać. Szczęść Boże.

  0
  0
 15. Andrzej pisze:

  to po prostu dobra zmiana

  0
  0
 16. Tarnowitzer pisze:

  Trzeba przyznać że jak na polonistę, to wyjątkowo nie lubisz się ze słowem pisanym:)

  Sitwa jest w twojej głowie. Znajdź tych wykształconych zdolnych i chętnych, którzy są blokowani przez jakikolwiek układ. Kto konkretnie nie może się wykazać, i gdzie są te odgórnie blokowane rzesze uczciwych i prawych..

  Podaj imiona i nazwiska oraz stanowiska pracy osób poszkodowanych przez układ, tak jak podajesz imiona, nazwiska i stanowiska osób z układu.

  Nie znajdziesz ich. Układu nie ma, tak jak nie ma poszkodowanych. Fakt jest taki, że ludzi jest mało, a ci którzy mają potencjał rzadko chcą pracować dla państwa i samorządu .. i to zarówno z powodu zarobków, jak i z powodu atmosfery wytwarzanej przez ludzi małych i nienawistnych, którzy nigdy nie potrafili by sprawować danej funkcji, ale za to potrafią ujadać.

  Dlatego jeżeli ktoś zacznie wykonywać pracę, i robi ją dobrze – to wykonuje ją długo.

  A na marginesie: wszystkie spółki komunalne są regulowane ustawą antykominową, pisowską, jakby się kto pytał. I nie ma w nich ani złotówki przeznaczanej na pensje/nagrody/premie w sposób niezgodny z prawem.

  3
  0
 17. a2 pisze:

  By żyło się lepiej. Wszystkim. Pamiętacie? To się POwodzi.

  1
  0
 18. […] Wiceprezesem PKM Świerklaniec jest Stanisław Paks. Paks w 2016 roku otrzymał ponad 316 tys. zł wynagrodzenia za pracę w PKM Świerklaniec! Jeśli wiceprezes otrzymuje tak ogromne wynagrodzenie, to ile zarabia prezes PKM i dyrektor MZKP Tarnowskie Góry?  Więcej TUTAJ […]

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *