/youtube
Kierowcy z PKM Świerklaniec dostali 500 zł premii. Wiceprezes nadal zarabia jak minister
20 kwietnia 2018 r. | 00:25
13

Po naszym artykule na temat gigantycznej pensji wiceprezesa zajezdni autobusowej PKM Świerklaniec w całej Polsce zrobiło się głośno. Największe media w kraju zainteresowały się tematem. To oczywiście nie przeszło bez echa w samej zajezdni.

Kilka dni po głośnych medialnych publikacjach, pracownicy PKM Świerklaniec otrzymali do 500 zł jednorazowej premii i to by było na tyle. Kasa w zajezdni świeci pustkami.

Napiszę kilka słów o pracy w PKM Świerklaniec i ogólnie o pracy kierowcy autobusu miejskiego.

Średnio kierowca w PKM pracuje 168 godzin w miesiącu. W branży istnieje takie pojęcia jak zmiana przerywana. Przykładowo kierowca siada za kółko o godz. 5:00,  a kończy o 8:30. Wszystko dlatego, że w tych godzinach jest tak zwany szczyt ranny. Po godzinie 8:00 kierowca wraca do domu na kilka godzin i znów w ten sam dzień przychodzi dokończyć pracę na szczyt popołudniowy.

Czy wiesz, że:

 • kierowcy muszą za swoje prywatne pieniądze kupować bilety jednorazowe, żeby później móc je sprzedać pasażerom,
 • jeśli kierowca nie ma swoich biletów jednorazowych na stanie, to istnieje możliwość, że zajezdnia nałoży na niego karę finansową,
 • w  PKM Świerklaniec pracują kierowcy, którzy po 10. latach pracy zarabiają nieco ponad 2000 zł na rękę,
 • kilka miesięcy temu w Piekarach Śląskich pijany 16-latek szalał z siekierą w autobusie - więcej TUTAJ.

Wiceprezes PKM Świerklaniec Stanisław Paks zarabia rocznie 316 tys. zł. Paks w latach 2002-2006 był Wójtem w Gminie Mierzęcice. Jak widzimy na przykładzie Pana Stanisława, wystarczy być wójtem czy burmistrzem przez jedną kadencję, aby po pewnym czasie dostać dobrze płatne stanowisko w strukturach pubicznych i dorwać się do całkiem nowego koryta. Takich przykładów jest znacznie więcej.

Spółką PKM Świerklaniec zarządzają:

krs

My zwracam teraz uwagę na nazwiska:

MICHAŁ FAJER
TOMASZ WOJTCZAK 

Michał Fajer - sekretarz Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego, prezes zarządu AIG w Tarnowskich Górach (Park Wody, Hala Sportowa), członek Rady Nadzorczej PKM Świerklaniec.

Fajer za bycie prezesem spółki AIG otrzymuje ponad 200 tys. zł rocznie, a za zasiadanie w strukturach zarządu PKM Świerklaniec otrzymuje ponad 34 tys. zł. 

Tomasz Wojtczak - członek Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego, prezes firmy TERRABUD PL. To właśnie ta firma wykonywała zlecenia dla Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Więcej o tej firmie pisałem w ostatnim artykule Ludzie powiązani z Czechem otrzymali zlecenia za 266 tys. zł 

Więcej działań tego Pana TUTAJ

 

Nasz artykuł na portalu wykop.pl był na pierwszej stronie, na TOP liście.

 

Po wykopie o patologi w PKM Świerklaniec pisała również Wirtualna Polska, a nawet mówiono na temat kosmicznej wypłaty Paksa w największej rozgłośni radiowej RMF-FM.

ŁUKASZ DUDEK13 odpowiedzi na “Kierowcy z PKM Świerklaniec dostali 500 zł premii. Wiceprezes nadal zarabia jak minister”

 1. ahoj napisał(a):

  nie chce się zyć w takim kraju dobrze że niektórzy już są dawno na zachodzie i nie wróca do bagna,miało byc lepiej a jest tak samo to samo szambo obojetnie PO czy PiS

  13
  2
 2. aktywista miejski napisał(a):

  Jeżeli to prawda, to sytuacja jest kuriozalna. To znaczy, niech prezesi zarabiają dużo, nie boli mnie to, ale 2k za śmiganie autobusem w te i wewte to rzeczywiście niewiele. Komunikacja miejska to (niestety!) nie prywatny biznes (bo wtedy warunki dla kierowców i pasażerów byłyby dużo lepsze), ale usługa publiczna realizowana przez władze lokalne i spółki skarbu miasta. Czy to aż taki problem dorzucić kierowcom choćby po tym tysiącu, skoro i tak nie są to prywatne pieniądze (poprawcie mnie, jeśli nie mam racji)?
  Dziw bierze, że człowiek godzi się na takie warunki, niemniej to kolejny dowód, ze usługi państwowe są patologiczne i niekorzystne dla wszystkich.
  Sprywatyzować.

  7
  3
 3. Aha napisał(a):

  W Polsce jest cudownie jak podaje TVP tylko ludzie pracuja za glodowe stawki- grunt to propaganda sukcesu

  4
  1
 4. ahoj napisał(a):

  A czy redaktor wie ze pierwsze wyłudzenia VAT były na obrocie złomem?ciekawy temat dla pana szczególnie uwzgledniajac Tarnowskie Góry

  3
  2
 5. Pasażer001 napisał(a):

  Kupować bilety za swoje?
  To nie jest przypadkiem sprawa szefa żeby były zapewnione bilety?

  1
  2
 6. jorg napisał(a):

  Przyczepiło się g* okrętu i krzyczy płyniemy..

  Co święta są takie premie. Teraz były po.

 7. Strzybnica hej napisał(a):

  Wszystko prowadzi do Arkadiusza Czecha i Skrabaczewskiego.

  4
  6
 8. ahoj napisał(a):

  te dysproporcje w zarobkach pokazują całkowita degenerację kraju a PiS się temu bezczynnie przyglada

  3
  1
 9. stary pracownik napisał(a):

  Witam mnie zastanawia jedno kto był wiceprezesem za czasów pana prezesa Bulki ? .

 10. Mela napisał(a):

  A gdzie dochody reszty zarządzających, zwłaszcza wybranych przez lud ucisniony? A ile zarabiała ulubiona kierowniczka Bulki, której wszyscy całowali stopy ze strachu.?Gdzie wtedy byli anonimowi bohaterowie piszący bzdury bezkarnie. Bali się!!!!! Jakie podwyżki wtedy dostawali? Jakie premie? Jakimi autobusami jeździli kierowcy? Dlaczego wracają od prywatnych przewoźników? Bo tam nie płacą za urlop, ojcowski, chorobowe, nie obowiązuje pojęcie nominalnego czasu, może warto zapytać tych co idą na miesiąc i wracają?????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *