Prawie całe miasto będzie nieprzejezdne. Sprawdź i nie utknij na drodze
05 sierpnia 2018 r. | 02:05
2

Dzisiaj 5 sierpnia  z tarnogórskiego Rynku wystartuje II etap wyścigu Tour de Pologne. W związku z tym, w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym.

Tegoroczny wyścig obejmuje 10 dzielnic, dlatego od godz. 15:00 do 17.00 ograniczenia w ruchu kołowym będą obejmowały praktycznie całe Tarnowskie Góry. 

Ograniczenia będą występowały w rejonie:

dróg krajowych: Drogi Krajowej nr 11, Drogi Krajowej nr 78,
dróg wojewódzkich: Drogi Wojewódzkiej nr 908, przy skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Lasowickiej na Obwodnicy,
dróg powiatowych: Piłsudskiego, Grzybowej, Kościelnej, Ks. Płonki, Powstańców Warszawskich, Starowapiennej, Wiejskiej, Janasa, Pyskowickiej, Repeckiej, Witosa, Żeromskiego, Bytomskiej i Częstochowskiej,
dróg gminnych: Tuwima, Tołstoja, Opatowickiej, Staszica, Ks. H. Renka, Waliski, Dolomitów, Szczęść Boże, Staffa, Głównej, Podmiejskiej, Topolowej, Hutniczej, Lasowickiej, Leśnej, Gen. Andersa i Siewierskiej,
dróg w gminie Zbrosławice: Wolności, Oświęcimskiej, Wyzwolenia,

W centrum miasta zablokowane zostaną ulice
: Powstańców Śląskich, Opolska do Wyspiańskiego, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do Zamkowej, Zamkowa i Krakowska oraz drogi dojazdowe do ulicy Sobieskiego – Lelewela, Orzeszkowej, Strzelecka,Ks. Józefa Wajdy.

W związku z zachowaniem bezpieczeństwa dla kolarzy i publiczności, całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) w dniu wyścigu będzie obowiązywał na wszystkich wyżej wymienionych drogach.

W ramach małej pętli, w ścisłym centrum miasta, zablokowana od samego rana do godziny 18:00 będzie ulica Sobieskiego – będą na niej parkowały pojazdy teamów. Wszystkie ulice, przez które przejedzie peleton udrożnione zostaną około godziny 17:00 z wyjątkiem ulicy Sobieskiego, która będzie zamknięta do godziny 18:00.

Peleton wystartuje z Tarnowskich Gór ok. godziny 15:30 i przemieści się przez: Tarnowskie Góry - Zbrosławice - Ptakowice - Tarnowskie Góry - Nowe Chechło - Świerklaniec - Piekary Śląskie. 

Dla kierowców poruszających się przez Tarnowskie Góry i powiat tarnogórski, w dniu wyścigu od godziny 8:00 będzie czynna infolinia pod nr telefonów:
32 200 1988, 32 200 1684.

źródło: KPP Tarnowskie Góry2 odpowiedzi na “Prawie całe miasto będzie nieprzejezdne. Sprawdź i nie utknij na drodze”

 1. On napisał(a):

  Nie chce nikogo oskarżać ale gdzie jest Dudek z PISU tam się coś dzieje. Zobaczcie sobie film jaki kreci Dudek obok Hali byl w tym miejscu gdzie kolarze zjechali z trasy.
  Czyżby przypadek?
  Nie sadze.
  Daje do myślenia 🙂

  4
  0
 2. mieszkanka Tarnowskich Gór napisał(a):

  Należałoby się również zająć zatrudnieniem pewnego urzędnika na stanowisku Głównego Specjalisty w Wydziale Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach. Wybrany Pan z pewnością ma wiele zalet oraz wiedzę na temat wykonywania remontów. Posiada on również dobrą kondycję fizyczną do uciekania z czyjegoś ogródka przed przyjazdem policji. Ponadto do wykonywania pracy używa zamiast odpowiednich narzędzi zwykłego drutu. Do tej pory myślałam, że jeżeli wykonuje się ekspertyzę budowlaną dla Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Tarnowskich Górach na prywatnej posesji to należy kulturalnie uzyskać zgodę na wejście na teren oraz przyjść z odpowiednimi narzędziami do pracy. Takiego oto mamy niedawno zatrudnionego pracownika Urzędu z pensją 5000 zł.

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *