Gdy było Conieco, nie było problemu
07 listopada 2017 r. | 12:49

Większość mieszkańców mieszkających nad restauracją Sherlock skarży się na ciągłe hałasy.

Przez lata w kamienicy na Rynku działała restauracja Conieco. W grudniu 2015 roku miasto ogłosiło przetarg na wynajem pomieszczeń lokalu. W przetargu była zawarta informacja, że działalność lokalu nie może powodować uciążliwości dla właścicieli lokali mieszkalnych (w tym zakłócania ciszy nocnej).

W przetargu widniał również zapis, że ewentualne ubieganie się najemcy o koncesję na sprzedaż alkoholu wymaga uzyskania zgody wspólnoty mieszkaniowej.

Wspólnota mieszkaniowa zgodziła się na udzielenie koncesji pod warunkiem, że będzie zachowana cisza nocna.

Teraz gdy już wiadomo, że cisza nocna przez właściciela nie jest zachowana, powstał konflikt. Jedna z mieszkanek mieszkająca z ciężką chorą 90-letnią mamą, wzywa służby porządkowe, gdy hałas nocny dobiegający z Sherlocka nie pozwala zasnąć.

Częste interwencje nie podobają się właścicielowi i poprzez radcę prawnego, wystosował pismo do mieszkanki, aby ta zaprzestała dzwonić na Policję, a jeśli sytuacja w dalszym ciągu będzie się powtarzać, sprawa zostanie skierowana do sądu z powództwem o ochronę dóbr osobistych.

Ciekawostka.

  • Radcą prawnym (który wysłał pismo do mieszkanki) jest tarnogórski radny Tadeusz Stasiak.
  • Managerem lokalu Akira (który należy do tej samej spółki co Sherlock) jest Pan Tomasz Nawrat, który również jest radnym w Radzie Miasta Tarnowskich Gór.

Wiele osób twierdzi, że radny Nawrat jest właścicielem Sherlocka? W oświadczeniu majątkowym Pana Tomasza czytamy jednak, że w 2016 roku radny otrzymał ponad 4 tys. zł dochodu z tytułu managera lokalu Akira. Więcej na ten temat wkrótce.

Fragment oświadczenia majątkowego radnego Tomasza Nawrat.

 

 

ŁUKASZ DUDEK