UG Świerklaniec
Przed świętami Wójt zaciągnął kolejny kredyt. Tym razem ponad 2,5 mln zł!
03 stycznia 2019 r. | 17:36
5

Chwilę po wygranych wyborach Wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl postanowił kontynuować proceder zadłużania mieszkańców.

W grudniu Wójt zadłużył gminę na ponad 2,5 mln zł.  Kwota ta będzie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań kredytowych. Czyli Cyl bierze kredyt, żeby spłacać inne kredyty.

Sytuacja finansowa gminy Świerklaniec wygląda coraz gorzej. Jak tak dalej pójdzie, to gmina za chwilę może otrzymać miano najbardziej zadłużonej miejscowości w powiecie tarnogórskim.

Przypomnę, że w październiku Wójt Cyl również zaciągnął kredyt w wysokości 2 mln zł! 

Oba przetargi wygrał Bank Spółdzielczy ze Świerklańca.

Teraz mieszkańcy z dwóch kredytów będą spłacać odsetki w wysokości 327 tys. zł i 228 tys. zł.

ŁUKASZ DUDEK5 odpowiedzi na “Przed świętami Wójt zaciągnął kolejny kredyt. Tym razem ponad 2,5 mln zł!”

 1. Taka prawda pisze:

  Tak samo jak panstwo sprzedaje obligacje by wykupić poprzednie obligacja paniał redaktor?

  3
  4
  • demokracja po PRL pisze:

   Czy w tym kraju nie mogą funkcjonować w sposób normalny gminy i miasta ? Prawie wszystkie samorządy w tym kraju funkcjonują w oparciu o różnego rodzaju kredyty a tym samym zobowiązania finansowe drenujące kieszenie samych mieszkańców. Czy ktoś się w tym kraju zastanowił skąd te szanowne banki mają pieniądze ?,ile zarabiają na mieszkańcach ? Przed wojną ludzie mieli pretensje do ” Żydów „- ( bez obrazy ich uczuć i tożsamości ) że to oni robią „geszeft” na Polakach i się bogacą na nich ( ale mało kto wie że zawdzięczali to sprytowi, pracowitością i jednością narodową ). Więc zadaję proste pytanie kto aktualnie robi interes na mieszkańcach- obywatelach naszego kraju ???????

   3
   0
 2. Gryjtla pisze:

  Dudek na finansach publicznych znasz się jeszcze mniej niż na finansach prywatnych, przestań się kompromitować:)

  Świerklaniec tak samo jak TG spełnia wszystkie wskaźniki i ma najlepszy budżet w historii:)

  10
  4
  • Mariusz K. pisze:

   Jest wielu ludzi, którzy sie na tym nie znają. Bylibyśmy wdzięczni za oświecenie w tej sprawie i logiczne, wręcz łopatologiczne wytłumaczenie, na czym polega magia finansów publicznych.

   0
   1
 3. Mariusz K. pisze:

  Niby szkół nie skończyłem i autorytet ze mnie marny ale:
  1. Z pisma wynika w jakim celu został zaciągnięty kredyt. Z mojego skromnego doświadczenia z kredytami wynika, że tylko kredyt konsolidacyjny jest w stanie obniżyć koszty zaciągniętych kredytów. Jeśli ten kredyt ma inny charakter (np. spłata części zadłużenia), to wtedy ko9szty się powiększają i oznaczają, że w kasie jest pusto i nie ma z czego spłacić bieżących zobowiązań.
  2. Ciekawym wydaje się być zbiorcze zestawienie ofert. Gdy do przetargu startuje jedna firma to, po pierwsze, właśnie ona dyktuje warunki nie zostawiając dużego pola do negocjacji warunków umowy, a po drugie zachodzi zawsze podejrzenie celowego ustawienia przetargu, lub istnienia układów.
  3. Bank Spółdzielczy w Świerklańcu ma w gminie jakąś wyjątkowo uprzywilejowaną pozycję. Żeby wybrać z bankomatu w Naszej gminie pieniądze trzeba sporo się naszukać, żeby znaleźć bankomat innego operatora.
  4. Temat spłynie po ludziach jak po kaczce, bo to przecież nie mieszkańcy gminy spłacają ten kredyt, tylko GMINA (przynajmniej tak większości się wydaje hahaha).

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *