Ciekawa przeszłość Arkadiusza Czecha – WIDEO
11 maja 2017 r. | 22:24

Podczas ostatniej sesji Radny Janusz Śnietka zadał pytanie Burmistrzom, czy byli członkami PZPR lub ZSMP. Burmistrz Czech przyznał, że należał do ZSMP, ale nie zapłacił nigdy ani jednej składki (ciekawe czy można to zweryfikować).

Czym było ZSMP, do którego należał Burmistrz Arkadiusz Czech? 

Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP) – polskie stowarzyszenie, utworzone w 1976 r, zrzeszające osoby o poglądach lewicowych w wieku 15-35 lat. ZSMP to nic innego jak przybudówka PZPR.

PZPR - Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, partia komunistyczna utworzona na Kongresie Zjednoczeniowym w grudniu 1948 w Warszawie.

Kilka dni temu na łamach tygodnika "Gwarek" ukazał się artykuł pt. "Lustracyjna pasja radnego". Poniżej fragment tego artykułu:

Prace badawcze radny zaczął prowadzić jeszcze przed rozpoczęciem obrad rady, jakie odbyły się w czwartek, 27 kwietnia, podczas kuluarowych rozmów na temat jednego z projektów uchwał, który przewidywał dopłaty do podniesionych ostatnio cen wody. Zapytaliśmy wtedy Janusza Śnietkę, który w klapie marynarki nosi dumnie znaczek znamionujący przynależność do Prawa i Sprawiedliwości (..) źródło: gwarek.com.pl / autor: Jacek Tarski

My również zapytaliśmy radnego Śnietkę, skąd się wzięły takie pytania na sesji oraz co sądzi o ostatnim artykule "Gwarka" na jego temat.

Przed ostatnią sesją zdarzyło mi się porozmawiać z redaktorem felietonistą lokalnego tygodnika. W rozmowie stwierdziłem po pierwsze, że Pan redaktor Tarski w swoich felietonach uczulony jest na Panią poseł z PiS, którą opisuje i neguje od pewnego czasu. Wcześniej nie był tak „dociekliwy” przez osiem lat rządów PO nie opisywał posła z Tarnowskich Gór i nie przypominam sobie by w ten sposób pisał o rządzących w samorządzie w Tarnowskich Górach. Po drugie, moje pytania do burmistrzów wzięły się z ich wcześniejszych dwu dniowych wypowiedzi skierowanych do posłów PO na wyjazdowej Sejmowej Komisji Kultury. Wizyta była związana z decyzją o wpisie Zabytkowej Kopalni na listę UNESCO. Pan Burmistrz nie wiedział po co i czemu informował członków komisji na kolacji o mojej rzekomej przynależności do PSL-u, a dzień później Wiceburmistrz na obiedzie powtarzał te same bzdury dotyczące mojej partyjnej przynależność do PSL-u. Dlatego moja wypowiedź na sesji Rady w części interpelacji, wnioski i zapytania radnych była tak potrzebna i pouczająca dla w/w Panów Burmistrzów. Oświadczyłem, że nigdy nie byłem w partii PSL i dopiero od 2017 roku jestem pełnoprawnym członkiem PiS. Później zapytałem by bronić dobrego imienia burmistrzów czy byli członkami PZPR-u lub ZSMP. W odpowiedzi jeden Pan stanowczo zaprzeczył, a drugi przyznał się do ZSMP. Bo trzeba pamiętać, że w życiu politycznym tak się składa, że jeżeli ktoś komuś coś chce zarzucić (burmistrz radnemu) to najpierw musi mieć twarde dowody. Ja mimo, że za komuny kończyłem szkołę o profilu górniczym nie należałem do ZSMP jak większość uczniów. Moi rodzice byli bezpartyjni i dali mi prawidłowe poglądy polityczne. Ojciec zawsze wspominał, że ci co chcieli iść łatwiejszą drogą wybierali PZPR. Ja stwierdzam po latach, iż ci co chcieli iść łatwiejszą drogą wybierali ZSMP.

Zamiast czytać Gwarka zobacz nagranie z sesji.

ŁUKASZ DUDEK