Wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski i jego dziwna reakcja na nagrywanie [VIDEO]
30 kwietnia 2017 r. | 17:20

Radny Janusz Śnietka na ostatniej sesji oświadczył, że nie należy do PSL-u, a takie go doszły słuchy, że na prywatnym bankiecie Burmistrz Czech powiedział, że Radny  jest członkiem PSL-u. Pan Śnietka dodał również, że do 2017 roku nie należał do żadnej partii politycznej, ale od tego roku jest pełnoprawnym członkiem PiS-u.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że wspomniany bankiet był spotkaniem Platformy i Inicjatywy Obywatelskiej, w dzień poprzedzający wyjazdowe posiedzenie komisji, w sprawie wpisania tarnogórskich obiektów pogórniczych na listę UNESCO.

Radny Śnietka korzystając z okazji, zapytał czy Burmistrz i Wiceburmistrz byli członkami PZPR lub ZSMP.

Wiceburmistrzowi podczas odpowiedzi na pytanie Radnego, nie spodobał się fakt, że jest nagrywany przez niezależne media. Poniżej można zobaczyć dosyć dziwną jak dla mnie reakcję.

 

Właśnie się zastanawiam czemu w tym momencie ten pan mnie tak mocno nagrywa. Kto to się przyczynił do tego nagrywania.

 

Panie Burmistrzu odpowiadam. 

Do tego nagrywania przyczyniło się państwo Polskie, które według obowiązującego prawa, pozwala na nagrywanie wszystkich osób publicznych. Jeśli nie odpowiada Panu taki stan rzeczy, nic nie stoi na przeszkodzie aby zrezygnować ze sprawowanej funkcji. Rozumiem Pana rozgoryczenie, ponieważ może być dla was szokiem, że ktoś z poza "układów" pokazuje prawdziwy obraz lokalnej polityki.

ŁUKASZ DUDEK