Tarnogórscy policjanci złapali uciekiniera i znaleźli narkotyki
03 września 2019 r. | 07:00

Tak zakończyła się realizacja sprawy przez tarnogórskich kryminalnych. Zaczęło się od przeszukania mieszkania i znalezienia ponad 270 porcji amfetaminy. Później okazało się, że w mieszkaniu oprócz narkotyków, znajduje się zaginiony mężczyzna i uciekinierka z domu dziecka. Właściciel amfetaminy został zatrzymany, a 17-latka trafiła do policyjnej izby dziecka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tarnogórskiej, komendy realizując jedną ze swoich spraw, pojechali do Zabrza, gdzie mieli przeszukać mieszkanie, w którym mogły znajdować się narkotyki. Na miejscu, oprócz najemcy mieszkania, policjanci zastali również inne osoby, które były zaskoczone całą sytuacją.

Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli w kuchence mikrofalowej futerał na okulary. Wewnątrz futerału nie było jednak okularów, lecz… trzy woreczki strunowe z białym proszkiem. Jak się później okazało, była to amfetamina, z której można było przygotować ponad 270 „działek” dilerskich. Właścicielem nielegalnej substancji był 22-letni najemca mieszkania, który został zatrzymany. Kryminalni sprawdzili również w policyjnych bazach wszystkie obecne tam osoby. Szybko okazało się, że wśród nich znajduje się zaginiony 24-latek z Chorzowa oraz 17-letnia uciekinierka z domu dziecka. Nastolatka trafiła do policyjnej izby dziecka, gdyż sąd wydał nakaz doprowadzenia jej do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Do tarnogórskiej komendy trafił natomiast 22-latek, który usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry