Gigantyczne zadłużenie Restauracji Sherlock. Ponad 180 tys. zł zaległości z płatnościami czynszu!
17 maja 2018 r. | 13:03
15

Spółka YASAI wynajmuje lokal od miasta pod restauracje Sherlock, która znajduje się na tarnogórskim Rynku. Zaległości spółki w płatnościach za czynsz na dzień 1 listopad 2017 rok wynosiły 157 354,80 zł.  Ale to nie wszystko.

Zaległości spółki YASAI na dzień 1.11.2016 rok wynosiły 59 847,33 zł, a na dzień 01.06.2017 rok wynosiły już 186 519,16 zł. Miesięczny czynsz za lokal z dniem podpisania umowy to 15 600 zł.

Radny z Tarnowskich Gór Tomasz Nawrat nie wynajmuje lokalu Sherlock, chociaż bardzo często jest tam widziany.

Portal tarnowskiegory.naszemiasto.pl w artykule z maja 2017 roku na temat otwarcia restauracji 10 stopni w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach napisał:

"W styczniu ogłoszono konkurs na zagospodarowanie lokalu. Wygrał go Tomasz Nawrat, który prowadzi już kilka lokali gastronomicznych w Tarnowskich Górach. - Przyznaję, że czujemy presję. W lipcu kopalnia ma szansę znaleźć się na liście UNESCO. To będzie oznaczało, że będą to przyjeżdżać turyści z całego świata. Głęboko jednak wierzę, że sprostamy wyzwaniu - powiedział właściciel".

W oświadczeniu majątkowym radnego Nawrata za 2016 rok widnieje zapis: manager restauracji Akira. 

1 czerwca 2017 roku zaległości restauracji Sherlock wynosiły 186 519,16 zł. Dziwny zbieg okoliczności, że to właśnie w okresie największych zaległości z płatnościami czynszu, była remontowana restauracja 10 stopni w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Dziś już zaległości zostały uregulowane.

ŁUKASZ DUDEK

 15 odpowiedzi na “Gigantyczne zadłużenie Restauracji Sherlock. Ponad 180 tys. zł zaległości z płatnościami czynszu!”

 1. TG pisze:

  Panie Dudek to tylko zbieg okoliczności. Co Pan hahahah

  6
  3
 2. jorg pisze:

  Ostatnie zdanie drugiej odpowiedzi kozackie:)

  4
  1
 3. Korek pisze:

  inni niech biorą kredyty na inwestycje a inni mają bonusy i prezenty

  4
  1
 4. Haha pisze:

  Tak się składa że pan Nawrat chodzi dumnie jak paw i wie jak się skredytowac żeby funkcjonować, najlepiej w mieście. Proponuję sprawdzić panie Dudek jaka jest zaległość w lokalu Say wook który wynajmuje inna spółka powiązana oczywiście z Panem Nawratem wielkim radnym. Wstyd jacy ludzie bez skrupułów rządzą w tym mieście. Wkrótce wybory i może czas na zmiany… I oderwać takiego od korytka diety radnego.

  10
  1
 5. Ola pisze:

  Na układy nie ma rady

  5
  0
 6. Tg pisze:

  Układy ukladziki 😜 Ale widać nie wystarcza jak ceny w restauracji pną się w górę. Burger został obskubany z frytek.. teraz to macie najdroższego w mieście 👍A czy taki dobry to już kwesti indywidualna 😎

  6
  1
 7. Buka pisze:

  Panie Dudek proszę się zabrać za te bandę! Sprawdzić jak funkcjonuje say wok i inne lokale tego zacnego pana! W lokalach pustki a Radny chodzi z bananem na twarzy. Może ktoś zapomina od tych lokali czynsz pobierać? Gryfny również z mega niskim czynszem w samym centrum😬

  6
  2
 8. Cała prawda pisze:

  Dudek PISzę Ci cały czas …… zastrzel się 🙂

  Jak nie umiesz to urlop się 🙂

  7
  3
 9. Tomasz N. pisze:

  Dudek ty szmato

  8
  5
 10. Olcia pisze:

  Dudus dudus pseudo redaktorku. Ostatni raz jestem na tym portalu wole gwarka tam przynajmniej zawsze miło pisza tutaj jakieś dziwne treści

  9
  6
 11. Mieszkaniec pisze:

  Kwoty z kosmosu. Jak można przez rok nie płacić czynszu, a miasto z tym nic nie robi????układy, układy, układy… Nie jeden by po 3 miesiącach wyleciał. A tekst ze splacili już wszystko był najlepszy…. Pewnie zadlużyli inne lokale no bo w końcu ktoś im się do dupy dobierze. Swoją drogą radny jeździ teraz nową fura, za nie małe pieniądze….. Ja się pytam skąd????? Może efekt unesco działa i złapali zyle złota na kopalni…..jak się Dudek zaczął interesować to zadłużenie splacili…. Dlatego pewnie przedłużenie odpowiedzi było o 2 miesiące.Żeby dać im szanse na wybielanie się z sytuacji. Dudek, sprawdź Say Woka i proponuję zaapelowac o wykaz elektroniczny z systemu UM rozrachunkow z kontrahentami. Zdanie z UM o zadłużenie może nie być do końca prawdziwe…..

  3
  4
 12. Uczciwy Tarnogórzanin pisze:

  Rzeczywiście coś jest na rzeczy. Byłem ostatnio w restauracji na rynku – lokal pusty, jedna jedyna kelnerka rozwiązuje krzyżówki w migotliwym blasku świecy, klientów zero. Skąd pieniądze na gigantyczny czynsz? Pralnia brudnych pieniędzy? Fabryka dopalaczy? Dlaczego uczciwie pracujący Tarnogórzanie wbrew swojej woli muszą dorzucać się do tego interesu?
  Panie radny! Skończ Pan tę farsę i zmień nazwę swojej restauracyjki na „Pod rubym prywaciorzem”. Skandal za pieniądze mieszkańców – jedynie redaktor Dudek wziął sprawy w swoje ręce.
  Kolejną sprawą która powinna zainteresować UCZCIWYCH ludzi jest wygrany przetarg na następny szemrany lokal – restaurację „Wyspa Smaku” na zalewie Nakło-Chechło. Czy Pan Panie Nawrat myśli, że jak zostanie Pan słupem spółki „Tarwan” (która jakimś cudem uzyskała prawo do postawienia lokalu na wyspie na środku jeziora) to prawdziwi Tarnogórzanie nie będą wstanie dodać dwa do dwóch i przeczytać nazwy Pana szemranej spółki od tyłu? Gratuluję naiwności a Pana Redaktora Dudka prosimy o zajęcie się tą bulwersującą sprawą.

  11
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *