Burmistrz złożył donos. Wygrałem w Sądzie
28 lutego 2019 r. | 20:05

Były już Burmistrz Miasteczka Śląskiego Krzysztof Nowak, w czerwcu 2018 roku złożył na mnie donos na policji.

Nowak zarzucił mi, że 13 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim zakłóciłem porządek publiczny, polegający na tym, że nie mając interesu prawnego, zakłóciłem pracę urzędników, przez ciągłe zadawanie pytań.

Prawda była taka, że grzecznie rozmawiałem z urzędnikami na temat skasowanych publikacji z Biuletynu Informacji Publicznej, ponieważ gdzieś całkiem przypadkiem, zniknęły informacje o ogłoszeniu konkursu na stanowisko Podinspektora w Referacie Organizacyjnym.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że konkurs na to stanowisko wygrała Agnieszka Kałuża, która jest córką wiceburmistrza Tarnowskich Gór Piotra Skrabaczewskiego.

Kałuża przez ostatnie lata pełniła funkcję sekretarki w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim i "chwilę" przed pójściem na urlop macierzyński, wygrała konkurs na Podinspektora w Referacie Organizacyjnym.

W lipcu otrzymałem pocztą wyrok nakazowy.

Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach Wydział II Karny stwierdził, że jestem winny i na tym sprawa miała się zakończyć, ponieważ sąd zwolnił mnie z kosztów procesu.

Oczywiście nie miałem zamiaru tak tej sprawy zostawić i napisałem odwołanie.

Po kilku miesiącach i przesłuchaniach, tarnogórski sąd uniewinnił mnie od popełnienia zarzucanego mi czynu, a kosztami procesu obciążył Skarb Państwa.

ŁUKASZ DUDEK