Senioralia w Radzionkowie 25 sierpnia
09 sierpnia 2019 r. | 08:25

25 sierpnia rozpoczynamy tydzień dla seniorów, czyli coroczne Senioralia. Tradycyjnie już inauguracją Senioraliów będzie Festyn Rzemieślniczy, który w tym roku obędzie się na placu przy ul. Kużaja 17-19. Na rozpoczęcie zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kużaja 52). Po niej już na placu o godzinie 15:15 uroczyście zostaną otwarte Senioralia i nastąpi przekazanie klucza do bram miasta w ręce seniorów. Od godziny 15:30 do 21:00 zapraszamy na koncerty zespołów Banita Band, Kabaretowa Grupa Biesiadna, Bajery. W przerwach prezentacja stanowisk rzemieślniczych, konkursy i zabawy dla seniorów i dzieci.

W poniedziałek zapraszamy serdecznie na projekcję filmu "Sól ziemi czarnej" po rekonstrukcji cyfrowej, wstęp wolny.
W programie na dalsze dni nie zabraknie zajęć sportowo-rekreacyjnych, nordic-walking, warsztatów, wycieczek i spotkań.

W środę 28 sierpnia odbędzie się wycieczka do Pszczyny, zaplanowano m.in. Mszę Święta w kościele pw. Wszystkich Świętych, zwiedzanie Muzeum Zamkowego Pszczynie oraz Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju.

Ponadto zapraszamy na VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Cechmistrza Cechu, który odbędzie się 24 sierpnia br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, zapisy pod nr tel.: 783 220 002.

Szczegóły na ulotkach i plakatach.

Seniorlia organizowane są przy współpracy z radzionkowskim oddziałem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu.

Źródło: Urząd Miasta Radzionków