Rada Powiatu Tarnogórskiego czyli cyrk za publiczne pieniądze [video]
02 lutego 2017 r. | 17:12

31 stycznia 2017 roku odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Tarnogórskiego. Postanowiłem odwiedzić naszych powiatowych pracowników, aby dowiedzieć się coś więcej na temat tego jak działa Powiat (bo to że działa źle nie podlega dyskusji).

Ostatnie ciągłe spory nabierają coraz większej mocy. O co trwają spory? Odpowiedź jest dla mnie prosta - o stołki i układy w Powiecie. Gdy usłyszałem od Radnego Kowolika słynne słowa z powieści Henryka Sienkiewicza "Kończ waść, wstydu oszczędź" które były kierowane do Starosty Burdziaka, wiedziałem że już mnie nic dzisiejszego dnia nie zaskoczy. Całe spotkanie opierało się tak naprawdę na Panu Staroście i jego odwołaniu. W pewnym momencie Sesji, Starosta wyszedł na spotkanie z Policjantami. Po niespełna 2 godzinach wrócił i przedstawił wniosek który złożyli mieszkańcy Tarnowskich Gór, o utworzeniu Komitetu Referendalnego (więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ).

Teraz przedstawię wam moje spostrzeżenia.

  • 30 stycznia do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek referendalny
  • 31 stycznia odbywa się Sesja Rady Powiatu
  • za 2 miesiące Starosta Józef Burdziak zostanie odwołany
  • Pan Starosta Burdziak należy do PiS
  • PO nienawidzi PiS
  • PiS nienawidzi PO
  • Zwolennicy PO mają większość w Radzie

Zakładam że całe referendum jest przez kogoś sterowane. Jednak obojętnie jakby było, w pełni popieram zebranie podpisów i odwołanie całej Rady Powiatu wraz z zarządem! Byłem na Sesji 4 godziny i nie usłyszałem ani jednego słowa co trzeba zrobić aby w Powiecie w końcu wszystko funkcjonowało jak należy. Ale za to przy samym końcu Sesji miało być jeszcze przedstawione podsumowanie za 2016 rok. Gdy prowadzący zapowiedział ten punkt obrad z sali od radnych można było usłyszeć: "nie, nie". Nie chciało im się już po prostu siedzieć na spotkaniu, więc podsumowanie nie zostało przedstawione. Skoro tak bardzo nie chcą, to niech również nie pobierają tego ok. 1000 zł  za te kilka godzin które muszą poświęcić w miesiącu..

ŁUKASZ DUDEK

Poniżej wypowiedź Starosty o utworzeniu Komitetu Referendalnego.

ŁUKASZ DUDEK

Całość Sesji w 12 częściach.