Ślisko na drogach. Drogowcy są w szoku, że śnieg spadł!
04 stycznia 2018 r. | 23:10
5

W tym sezonie zimowym powiedzenie "zima znów zaskoczyła drogowców" jest jak najbardziej aktualne. Co prawda śniegu jak na lekarstwo, za to prawie każdego poranka mieszkańcy powiatu tarnogórskiego muszą jeździć po bardzo śliskich drogach. Dlaczego odpowiedzialne służby nie reagują w porę?

W internecie pod artykułami na temat ostatnich częstych kolizji i wypadków czytamy:

"Jak dla mnie mandat powinny dostać te służby, które nie zdążyły posypać drogi..."

"Nie zdążyły... no cóż wyjeżdżają zdecydowanie za późno. Sypią po 8.00 kiedy to największy poranny ruch już przejedzie. Ale przecież są przygotowani!"

 Dwie kolizje i wypadek. 4 osoby trafiły do szpitala

Warto przy tej okazji przypomnieć, kto jest odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg w Tarnowskich Górach.

W sezonie 2017/2018 zimowym utrzymaniem dróg zajmuje się firma REMONDIS, która za swe usługi otrzymała ponad 939 tys. zł.

Proste rozwiązanie..

Niech drogowcy zaczną monitorować pogodę w telewizji lub w internecie, aby poprawić czas reakcji!

Załóżmy, że synoptycy przewidują nocne przymrozki. To już o godzinie powiedzmy 3.00, drogowcy powinni być w terenie, aby zabezpieczyć przynajmniej te najbardziej ruchliwe drogi. Wszystko po to, aby ludzie jadący do pracy na 5-6 mogli do niej dojechać po bezpiecznej nawierzchni. A jeśli pogoda się nie sprawdzi i biedni drogowcy wyjadą zapobiegawczo, to i tak nic się nie stanie, ponieważ mają za to zapłacone grube tysiące naszych złotych!

ŁUKASZ DUDEK

BIP Tarnowskie Góry

 5 odpowiedzi na “Ślisko na drogach. Drogowcy są w szoku, że śnieg spadł!”

 1. Łowcadebili napisał(a):

  Dudek tu masz moje pełne poparcie

 2. Observer napisał(a):

  Dudek puknij się w banię. Drogi utrzymuje Remondis… Które? Zamiast pier… i rzygać na wszystko, zastanów się, kto za co odpowiada i potem pisz. Myślenie to trudna sztuka, ale przynajmniej nie będziesz wypisywał bredni. Rojenia chorych resztek rozumu.

 3. turbopolak napisał(a):

  Dudeczku ten przetarg który tu wstawiłeś nie dotyczy ani Opolskiej, którą sfotografowałeś, ani tego miejsca gdzie był ten wypadek.

  Łowcodebili, na tej stronie łowy powinny być udane.

 4. […] Inni czytali też: Ślisko na drogach. Drogowcy jak zwykle śpią i są zaskoczeni! […]

 5. Kk napisał(a):

  Dokładnie gdzie drogowcy ja sie pytam. Urzędnicy do zwolnienia

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).