UM Tarnowskie Góry
Śnietka pyta Czecha. Jak to było z tym Tour de Pologne?
17 czerwca 2019 r. | 21:35

Na ostatniej sesji, która odbyła się 12 czerwca, radny Janusz Śnietka zapytał o rekompensatę za błąd podczas organizacji Toru de Pologe w 2018 roku.   

Więcej na ten temat Tour de Pologne. Peleton pojechał nie w tę stronę, co trzeba

Radny Janusz  Śnietka
Jak to było z tym Tour de Pologne? Na promocje miasta wydajemy ponad 1,4 mln zł, trasa została skrócona 34 km. Nie wiemy dokładnie, jak to zostało rozliczone. Miał być tu dodatkowy przejazd po mieście, mieszkańcy bardzo tego oczekiwali, jakoś to chyba nie wyszło Panie Burmistrzu. (..) Co pan od tej firmy wyciągnął dla miasta, żeby zwrócić te pieniądze, bo jednak 34 kilometry trasa skrócona.

Burmistrz Arkadiusz Czech
Była piękna wystawa w Tarnowskich Górach dotycząca dziejów kolarstwa (..) Ta wystawa do Tarnowskich Gór extra przyjechała, nie ponieśliśmy żadnych kosztów tej wystawy, była to forma swoistej rekompensaty. W tym roku organizator tego turnieju, obiecał, że marshall nie pomyli trasy, że nie przerzuci na inną trasę. Ale powiem dla miasta, tyle o Tarnowskich Górach ile się w tym dniu namówiło, to nigdy prawie, czyli super reklama dla naszego miasta. Troszkę żal mi niestety tych tarnogórzan, którzy wyszli w dużej ilości na miasto, umiem przeprosić, preprosiłem tarnogórzan, choć nie ja popełniłem ten błąd. To nie ja tym gołębiem byłem, który tam przeleciał.


Burmistrz twierdzi, że super reklama dla miasta. Sprawdźmy więc, co pisały media w tym czasie. 

wp.pl, natemat.pl

ŁUKASZ DUDEK