Fot. gwareksm.pl
MTBS wytrzeszcza oczy
17 maja 2019 r. | 19:18

Spółdzielnia Mieszkaniowa Gwarek otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich na termomodernizację budynków wielorodzinnych.

Projekt zakłada modernizację energetyczną budynków wielorodzinnych w Tarnowskich Górach przy ul. Szwedzkiej 12, 14, Francuskiej 22, 32, Estońskiej 4 oraz w Miasteczku Śląskim przy ul. Srebrnej 26, 28. Projekt polega na ociepleniu przegród budynku, wymianie stolarki w częściach wspólnych oraz zmniejszanie wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na ciepło. Spółdzielnia Gwarek pozyskała na ten cel blisko 2 mln zł.

Dzięki milionowej dotacji, mieszkańcy wspomnianych bloków, nie odczują tak bardzo podwyżek za czynsz, wynikających z przeprowadzonych prac remontowych.

A co robi w tym czasie administracja MTBS Tarnowskie Góry?

Remontuje na kredyt i znacząco podnosi tarnogórzanom czynsze.

Remonty, które są wykonane na zlecenie MTBS-u, bardzo często są źle wykonane. Fuszerki są znakiem firmowym tej tarnogórskiej administracji.

Do tego warto przypomnieć o ogromnych świadczeniach. Na wynagrodzenia dla 3 osób rocznie wydajemy fortunę.  Katarzyna Piecha, która jest Członkiem Zarządu MTBS-u, zarabia więcej niż Prezydent Polski! A członków zarządu jest pięciu, jeden prezes i wiceprezes.

ŁUKASZ DUDEK