Pociągiem na lotnisko. Ale czy na pewno?
01 marca 2017 r. | 17:05

24 lutego odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Tarnowskich Gór, w sprawie odbudowy linii kolejowej numer 182 prowadzącej z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Koszt całej odbudowy to szacunkowo 550 milionów złotych. Na sfinansowanie inwestycji PKP PLK planuje większą część kwoty pozyskać z budżetu Unii Europejskiej, zaś resztę z budżetu państwa. Z Tarnowskich Gór do Katowic mamy dojechać w 46 minut, zaś na lotnisko w 15 minut.

Wszystko ładnie, pięknie wygląda, ale takie niestety nie jest. Aby inwestycja ruszyła muszą być pieniądze, a tych na razie nie ma. Całość przedsięwzięcia opiera się głównie na pieniądzach z UE, które nawet jeszcze nie zostały przyznane. Pan Starosta Korpak na spotkaniu zadał pytanie, czy PKP ma plan B w razie braku dofinansowania z Unii? Niestety takiego planu brak. PKP PLK bazuje tylko na planie A - czyli Unia da. Radzę jednak zejść na ziemię. Unia Europejska może nie przetrwać do końca roku. Zbliżają się wybory w Europie, między innymi we Francji.

"We Francji panuje napięta atmosfera. Po serii zamachów, które mocno osłabiły kraj, poparcie dla prezydenta Francois Hollande'a nie napawa optymizmem. To właśnie na tej fali, pod którą tonął prezydent, wzniosła się Marine Le Pen. Jeśli szefowa Frontu Narodowego stanie na czele kraju, jedno jest pewne, poprawią się stosunki francusko-rosyjskie. Po zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich roku szefowa Frontu Narodowego oświadczyła, że w przypadku jej wygranej trio przywódców Donald Trump - Władimir Putin - Marine Le Pen "będzie dobre dla pokoju na świecie".

Le Pen nie przepada  za Unią Europejską i imigrantami. 

źródło: fakty.interia.pl

Grafika. interia.pl

Jeśli wygra Marine Le Pen (co jest bardzo prawdopodobne) i Francja wyjdzie z Unii Europejskiej czyt. Unii Niemiecko - Francuskiej,  to cały lewacki projekt Unii zatonie jak TITANIC na lodowcu. A to dla Polski wcale nie musi być zła wiadomość.

Podsumowując, jestem pewien że linia kolejowa 182 prędzej czy później powstanie, nawet bez pomocy Unii Europejskiej. Należy pamiętać, że w 2016 roku Polska więcej dopłaciła do członkostwa UE, niżeli "dostała".

ŁUKASZ DUDEK

Poniżej można zobaczyć całe spotkanie z mieszkańcami Tarnowskich Gór.