Fot. UM Tarnowskie Góry
Spotkanie z sędzia i byłą minister sprawiedliwości
07 września 2017 r. | 19:10
0

Klubu Pochwała Inteligencji na Górnym Śląsku zaprasza na spotkanie z  Barbarą Piwnik, sędzia i byłą minister sprawiedliwości. Spotkanie odbędzie się 20 września (środa) o godz. 18.00 w Pałacu w Rybnej w Tarnowskich Górach (wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc).

Kończące się wakacje wydają się dobrym momentem do wznowienia dyskusji o systemie sądownictwa we współczesnej Polsce i jego znaczeniu dla demokracji. Czy trójpodział władzy od czasów Monteskiusza nie stracił na aktualności, czy konflikt rządu ze środowiskiem sędziowskim wpisany jest w istotę tego systemu, czy obecny wymiar sprawiedliwości wymaga w ogóle reformy, czy wyjątkowa pozycja społeczna sędziów znajduje uzasadnienie, wreszcie, jakie jest społeczne poczucie sprawiedliwości? – na te i wszystkie inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania Klubu „Pochwała inteligencji na Górnym Śląsku”.

Rezerwacja pod numerem tel. 32 284-18-37.Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).