Fot. pl.wikipedia.org
Środowiska LGBT organizują w Staszicu propagandowy „Tęczowy piątek”
18 października 2018 r. | 10:44

26 października w Liceum Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach ma być zorganizowany "Tęczowy piątek". 

Już 26 października tarnogórski Staszic będzie mienił się we wszystkich barwach tęczy! Chcemy pokazać nasze wsparcie dla członków społeczności LGBTQIA. Wyciągnij kolorowe rzeczy z szafy i dołącz do nas! Szczegóły wkrótce. - czytamy w wydarzeniu promującym akcję. 

Organizatorzy chcą pokazać swoje wsparcie dla społeczności LGBTQIA. Akcja jest organizowana za przyzwoleniem dyrekcji szkoły. Pomysłodawcą "tęczowego piątku" jest organizacja KPH czyli Kampania Przeciwko Homofobii, a organizatorem uczniowie. 

Magdalena Trojanowska ze stowarzyszenia Stop Seksualizacji Naszych Dzieci twierdzi, że organizacje takie jak KPH, przekonują dzieci, że nie ma nic złego w uprawianiu seksu z osobą tej samej płci.

Wicedyrektor Staszica Anna Włodek podczas rozmowy telefonicznej stwierdziła, że "tęczowy piątek" to takie samo wydarzenie jak Andrzejki. 

Na portalu społecznościowym facebook opublikowano wydarzenie: "Chłopak dziewczyna normalna rodzina". Link do wydarzenia TUTAJ

W wydarzeniu czytamy:
Tarnowskie Góry NIGDY nie będą tęczowe. My jako mieszkańcy jesteśmy przeciwni rozpowszechnianiu grzechu na terenie naszego miasta. Apelujemy do dyrekcji II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach o odwołania kontrowersyjnej manifestacji szkolnej. Wydarzenie Tęczowy Piątek #staszicpride uderza w uczucia religijne. Nie chcemy, aby szkoła z tradycjami stała się liceum, gdzie tylko mogą uczęszczać osoby o poglądach lewicowych. Kobieta i mężczyzna to normalna rodzina!

Wydarzenie, które nie zgadza się z lobby LGBT w tarnogórskiej szkole cieszy się ogromną popularnością na facebooku. Ponad tysiąc osób zaznaczyło, że weźmie udział, a 13 tys. że jest zainteresowane. 

ŁUKASZ DUDEK