Fot. UM Tarnowskie Góry
Święto Drzewa w przyszłym roku odbędzie się w weekend?
30 października 2017 r. | 19:07

W miniony czwartek 26 października na Rynku w Tarnowskich Górach odbyły się Tarnogórskie obchody Święta Drzewa. Każdy, kto przyniósł ze sobą makulaturę, zużyty telefon komórkowy lub baterie mógł odebrać sadzonkę drzewa bądź krzewu. Niestety organizacyjnie nie wszystko zagrało. Wielu mieszkańców skarżyło się na długi czas oczekiwania, aby podpisać listę, by odebrać sadzonkę. Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że godzina wydarzeni cieszącego się ogromnym zainteresowaniem była nieodpowiednia.

Większość społeczeństwa o godzinie 12.00 pracuje, a właśnie o tej porze Urząd Miejski rozpoczął obchody Święta Drzewa, które trwały do 14.30.

Zapytaliśmy tarnogórskich urzędników, dlaczego wydarzenie zostało zorganizowane w godzinach mało przyjaznych dla mieszkańców oraz dlaczego wydawanie sadzonek trwało tak długo?

Rzecznik prasowy UM pisze:
(..) Liczba osób wydających sadzonki była w tym roku znacznie rozszerzona w porównaniu z rokiem ubiegłym. W zeszłym roku mieliśmy dwa stanowiska a w tym roku cztery plus dwie osoby do pomocy. Rośliny wydawało więc 6 osób.  Godziny wydarzenia zostały także przesunięte - w latach ubiegłych odbywało się ono o 10.00 a teraz o 12.00. Niemniej jednak, z uwagi na rosnące zainteresowanie imprezą (już w czasie 1 godziny i 20 minut rozdaliśmy 250 roślin) rozważamy organizację Święta Drzewa w roku przyszłym w godzinach popołudniowych a nawet w weekend.

W takim razie trzymamy za słowo.

ŁUKASZ DUDEK