Policja Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry. Pobity 58-latek, zmarł w szpitalu. Cztery osoby zatrzymane
08 października 2018 r. | 13:44

Tarnogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 września w Parku Strzeleckim przy ulicy Sienkiewicza w Tarnowskich Górach. 58-latek został zaatakowany przez grupę czterech osób. Mężczyzna był przez nich bity i kopany po całym ciele. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, 58-latek po kilku dniach zmarł w szpitalu.

Poinformowani o tym zdarzeniu tarnogórscy policjanci, natychmiast rozpoczęli czynności. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili sprawców pobicia. W związku ze zdarzeniem, stróże prawa zatrzymali cztery osoby – trzech mężczyzn w wieku od 26 do 39 lat oraz 30 – letnią kobietę. Na wniosek policji i prokuratury, w miniony piątek dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali tymczasowo aresztowani. Czwarty ze sprawców został zatrzymany wczoraj. Podobnie jak wcześniej, policjanci i prokurator będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawcom grozi 10 lat więzienia. Jednemu z nich grozić będzie surowsza kara, ponieważ zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę.

źródło: KPP Tarnowskie Góry