Policja Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry, Świerklaniec: 4 osoby trafiły do szpitala po wypadku (ZDJĘCIA)
04 grudnia 2018 r. | 12:12

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w sobotę na ulicy Radzionkowskiej w Tarnowskich Górach i w poniedziałek na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych na ulicy Radzionkowskiej w Tarnowskich Górach. Jak ustalili policjanci, 19-letni kierowca VW jechał w kierunku Tarnowskich Gór i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w jadącego z naprzeciwka Forda, w którym podróżowały trzy osoby. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów forda zostało zabranych do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce wczoraj na skrzyżowaniu ulic Tarnogórskiej z ulicą Stabińskiego w Świerklańcu. 21-letni kierujący Seatem nie zatrzymał się przed znakiem STOP i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 33-letniej kierującej VW, jadącej ulicą Tarnogórską. Oboje kierujący zostali przewiezieni do szpitala.

Policja przypomina, że w okresie jesienno-zimowym szybciej zapada zmrok.  Oprócz tego pojawiają się opady śniegu i marznącego deszczu. Bardzo często temperatura powietrza waha się w okolicy zera. Takie warunki atmosferyczne nie ułatwiają jazdy kierującym.

źródło: Policja Tarnowskie Góry