Tarnowskie Góry w Metropolii? TAK czy NIE – konsultacje społeczne
12 kwietnia 2017 r. | 23:40

Na dzisiejszej sesji (tj.12.04) był przedstawiony projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Tarnowskich Gór w sprawie Metropolii Śląska. Wiceprzewodniczący Rady Marek Jaworski mówił, że kwota którą oferuje rząd jest zbyt niska, ponieważ potrzeby są znacznie większe niżeli założone 250 mln zł rocznie na całą aglomerację Śląska. Są również pewne wątpliwości co do tego jak będzie wyglądała administracja Metropolii.

Sesja Rady Miejskiej Tarnowskich Górwww.tarnowskieG.pl

Posted by Tarnowskie Góry - cała prawda on Wednesday, April 12, 2017

 

Urząd Miasta Tarnowskie Góry na temat Metropolii Śląskiej.

Nasze miasto ma szanse znaleźć się w powstałej właśnie Metropolii Śląskiej. Związek Metropolitalny pozwoli na realizację zadań nieosiągalnych finansowo i organizacyjnie dla pojedynczych miast. Centralizacja procesów zagwarantuje oszczędności. Dodatkowe atuty to: samodzielność w decydowaniu gmin o tym, co i za ile zostanie zrealizowane, promocja i wzmocnienie pozycji gmin oraz wpływ poszczególnych gmin na kształtowanie całości związku przy zachowaniu własnej odrębności i indywidualnego charakteru. Pytamy Państwa o to, czy chcecie przystąpienia naszego miasta do Związku Metropolitarnego. Prosimy, wypełnijcie ankietę, którą znajdziecie na końcu tego tekstu, w lokalnej prasie lub w Urzędzie Miejskim. Konsultacje trwają do 24 kwietnia br.

4 kwietnia ustawę metropolitalną podpisał prezydent Andrzej Duda. Metropolia zacznie działać od początku 2018 roku. Górnośląski Związek Metropolitalny od lat zabiegał o stworzenie prawnych podstaw metropolii. Ustawa o związku metropolitalnym w województwie śląskim weszła w życie, rozpoczynając formalnie proces budowy metropolii. Projekt powstania metropolii ma charakter pionierski, otwiera nowy etap współpracy pomiędzy miastami. Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa i działaniu wszystkich zaangażowanych gmin mamy szansę na stworzenie ośrodka metropolitalnego, który będzie definiował cały region i oddziaływał na kraj. Wykorzystajmy tę szansę, by wspólnie zrobić to, co niemożliwe w pojedynkę.

 

Weź udział w konsultacjach!

Wypełnione ankiety można dostarczyć osobiście do punktu informacji Urzędu Miejskiego ul. Rynek 4 oraz do Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych ul. Sienkiewicza 2, pokój 58 lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu) na adres: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach ul. Rynek 4 lub przesłać wypełnioną i zeskanowaną ankietę drogą elektroniczną na adres: fundusze@um.tgory.pl

Konsultacje trwają do 24 kwietnia!

Kwestionariusz do pobrania TUTAJ  

źródło: UM Tarnowskie Góry

ŁUKASZ DUDEK