powiat tarnogórski
“Tęczowy piątek”. Jest sprzeciw. Internauci zbierają podpisy
23 października 2018 r. | 13:37

Na portalu citizengo.org została opublikowana petycja, która dotyczy sprzeciwu organizacji "tęczowego piątku" w Liceum im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.

Kontrowersyjne wydarzenie środowisk LGBT ma odbyć się 26 października. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj

Autorzy petycji założyli, że chcą zebrać 500 podpisów. Wszystko wskazuje na to, że powinno się to udać, ponieważ już teraz petycję podpisało 390 internautów.

Petycję można podpisać pod linkiem TUTAJ

Treść sprzeciwu 

Adresat/Adresaci petycji: II LO. im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach

W związku z organizacją przez Samorząd Uczniowski tak zwanego „tęczowego piątku” w II LO. w Tarnowskich Górach, my, rodzice, mieszkańcy oraz wszyscy, którym leży na sercu dobro młodzieży i naszego społeczeństwa, wyrażamy sprzeciw wobec tej inicjatywy wspieranej przez dyrekcję szkoły.

Jako główny cel tego typu działań widzimy nie, troskę i obronę osób z kręgu LGBT jak podano na portalu społecznościowym, a nachalną metodę propagowania skrajnej i wrogiej rodzinie ideologii. Dlatego apelujemy o zaniechanie tego wydarzenia i skupienie się na realnych źródłach i szerokich objawach przemocy międzyludzkiej. Przemocy, która dotyka w jakimś stopniu każdego z nas, z którą młodzież powinna nauczyć się sobie radzić i przeciwdziałać niezależnie od jej objawów.

Reakcja na nasz apel pokaże rzeczywiste intencje organizatorów wydarzenia oraz dyrekcji szkoły. Czy są one ukierunkowane na edukację i przeciwdziałanie przemocy, czy też na propagowanie skrajnych postaw, na co nie zgadzamy się jako rodzice, mieszańcy Tarnowskich Gór i obywatele Polski.

ŁUKASZ DUDEK