Fot. flickr.com
“Tęczowy piątek” w Tarnowskich Górach odwołany. Jedno miasto mniej
25 października 2018 r. | 11:10

Dyrekcja szkoły II Liceum Stanisława Staszica na swojej stronie internetowej poinformowała, że wydarzenie o nazwie "tęczowy piątek"  zostaje odwołane. Głównym z powodów jest widoczne niezadowolenie rodziców i mieszkańców. 

26 października w 211 polskich szkołach ma zostać zorganizowany „Tęczowy Piątek”.  Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich. Czytamy na portalu organizatora kph.org.pl - Kampania Przeciw Homofobii.

Jeden z nauczycieli Staszica i zarazem radny powiatowy z ramienia Inicjatywy Obywatelskiej na swoim profilu społecznościowym komentuje.

Michał Sporoń
Panie Łukasz Dudek pan jest dla mnie persona non grata (niech sobie pan sprawdzi znaczenie w słowniku, nie mówię, że Władysława Kopalińskiego, bo któż ON dla pana) i od tego momentu nie odpowiadam na pana żadne komentarze, zaczepki i inne gierki (również ze strony przez pana prowadzonej Tarnowskie Góry - serwis informacyjny). Jeśli, ktoś z Państwa czuje podobnie, to proszę zrobić ten sam gest. Dajmy odpór ignorancji, arogancji, homofobii, rasizmowi."

Nigdzie w moich artykułach nie ma mowy o homofobii i rasizmie. Dwa artykuły, które zostały opublikowane były tylko opisem, że jest organizowane wydarzenie środowisk LGBT i że mieszkańcy mają wątpliwości co do jego organizacji. 

Warto zwrócić uwagę na słowa: homofobia i rasizm - słowa wytrych.

Nauczyciel języka polskiego nadużywa tych samych słów, co lewackie elity europejskie, które doprowadziły do tego, że Francja, Szwecja, Niemcy, Belgia czy Holandia są państwami, w których dominuje multikulturalizm. Właśnie w tych państwach słowa homofob i rasista były używane często bezpodstawnie, przez co dziś wspomniane narody mają ogromne problemy z bezpieczeństwem w swoich krajach. 

Lewacka polityka europejska doprowadza do upadku państw narodowych.  Zresztą ten sam nauczyciel, jest zwolennikiem "globalizacji", o czym również pisał na swoim profilu. Globalizacja ma na celu odrzucenie wartości narodowych, patriotycznych i przyjęcie jednej globalnej ideologii. 

Kocham Polskę i jej kulturę, szanuję wszystkich ludzi, nie nawołuję do agresji.  Problem leży gdzie indziej. 

  • Czy grono pedagogiczne tarnogórskiej szkoły próbowało dowiedzieć się, kto finansuje głównego organizatora?
  • Czy nauczyciele próbowali dowiedzieć się, jaka był reakcja uczniów i społeczeństwa po organizacji tęczowego piątku w innych szkołach?
  • A może tego typu akcje nasilają proces braku akceptacji dla uczniów LGBTQIA i efekt jest odwrotny od zamierzanego?

Na te pytania dyrektor II Liceum Kazimierz Sporoń nie potrafił odpowiedzieć. 

Portal wpolityce.pl
Informacja o organizacji w szkołach tzw. Tęczowego Piątku wywołała falę oburzenia. Zaniepokojeni rodzice i działacze społeczni głośno komentują próbę wprowadzenia przez organizacje LGBT homoseksualnej indoktrynacji dzieci do placówek oświatowych!

Jeden z rodziców ucznia z innej polskiej szkoły komentuje.

Poniżej fragment petycji i odpowiedź dyrekcji tarnogórskiej szkoły. 

W ostatnich dniach staliśmy się adresatem petycji internetowej, stawiającej żądanie zaniechania organizacji wydarzenia wewnątrzszkolnego, zaplanowanego na piątek 26.10. Jesteśmy zobowiązani do udzielenia na nią odpowiedzi. Z szacunkiem odnosimy się do przedstawionej w niej argumentacji.

Dziękujemy za wyrażone przez Autorów petycji przekonanie, że celem działań wychowawczych szkoły powinno być „skupienie się na realnych źródłach i szerokich objawach przemocy międzyludzkiej. Przemocy, która dotyka w jakimś stopniu każdego z nas, z którą młodzież powinna nauczyć się sobie radzić i przeciwdziałać niezależnie od jej objawów”. Podzielamy to przekonanie w pełni, kierując się również polskim prawem nakazującym wdrażanie działań antydyskryminacyjnych oraz wpisanym do programu wychowawczo-profilaktycznego liceum założeniem o „wspieraniu uczniów w wyznaczaniu i realizacji celów życiowych w duchu poszanowania dla innych”.

Wyrażając zgodę na inicjatywę organizatorów „Tęczowego Piątku”, chcieliśmy osiągnąć dwa cele. Po pierwsze: liczyliśmy, że będziemy mogli w bezpiecznej przestrzeni szkoły pokazać, że w naszej społeczności szanujemy przedstawicieli mniejszości, cieszymy się z ich obecności i staramy się udzielać uczniom pomocy. Po drugie: liczyliśmy, że będziemy mogli przekazać młodzieży przekonanie, iż wszyscy członkowie szkolnej społeczności mają w niej prawo do godnego i widocznego miejsca. Tym celom służyć miały zaplanowane działania (w których uczestniczyliby na terenie szkoły wyłącznie zainteresowani) – moderowane przez nauczyciela dyskusje, debaty, wystawy.

Naszym obowiązkiem jest również poinformować Państwa o wydarzeniach, do których doszło od momentu ogłoszenia pomysłu zorganizowania w szkole wydarzenia. Organizatorzy zalani zostali falą wulgarnych komentarzy w Internecie. Wśród nich pojawiały się groźby i żądania rozprawienia się z organizatorami wydarzenia, pochwały metod stosowanych wobec mniejszości w reżimach nazistowskich i komunistycznych. Pojawiły się sugestie przygotowań do zorganizowania agresywnych akcji w otoczeniu szkoły. Otrzymywaliśmy także wyrazy wsparcia.

Zaistniała sytuacja uniemożliwia osiągnięcie wychowawczych celów wydarzenia. Priorytetem wszystkich działań szkoły musi być bezpieczeństwo wszystkich uczniów, w związku z czym informujemy o odwołaniu wydarzenia.

ŁUKASZ DUDEK