Fot. flickr.com
„Tęczowy piątek” w Tarnowskich Górach odwołany. Jedno miasto mniej
25 października 2018 r. | 11:10
50

Dyrekcja szkoły II Liceum Stanisława Staszica na swojej stronie internetowej poinformowała, że wydarzenie o nazwie "tęczowy piątek"  zostaje odwołane. Głównym z powodów jest widoczne niezadowolenie rodziców i mieszkańców. 

26 października w 211 polskich szkołach ma zostać zorganizowany „Tęczowy Piątek”.  Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich. Czytamy na portalu organizatora kph.org.pl - Kampania Przeciw Homofobii.

Jeden z nauczycieli Staszica i zarazem radny powiatowy z ramienia Inicjatywy Obywatelskiej na swoim profilu społecznościowym komentuje.

Michał Sporoń
Panie Łukasz Dudek pan jest dla mnie persona non grata (niech sobie pan sprawdzi znaczenie w słowniku, nie mówię, że Władysława Kopalińskiego, bo któż ON dla pana) i od tego momentu nie odpowiadam na pana żadne komentarze, zaczepki i inne gierki (również ze strony przez pana prowadzonej Tarnowskie Góry - serwis informacyjny). Jeśli, ktoś z Państwa czuje podobnie, to proszę zrobić ten sam gest. Dajmy odpór ignorancji, arogancji, homofobii, rasizmowi."

Nigdzie w moich artykułach nie ma mowy o homofobii i rasizmie. Dwa artykuły, które zostały opublikowane były tylko opisem, że jest organizowane wydarzenie środowisk LGBT i że mieszkańcy mają wątpliwości co do jego organizacji. 

Warto zwrócić uwagę na słowa: homofobia i rasizm - słowa wytrych.

Nauczyciel języka polskiego nadużywa tych samych słów, co lewackie elity europejskie, które doprowadziły do tego, że Francja, Szwecja, Niemcy, Belgia czy Holandia są państwami, w których dominuje multikulturalizm. Właśnie w tych państwach słowa homofob i rasista były używane często bezpodstawnie, przez co dziś wspomniane narody mają ogromne problemy z bezpieczeństwem w swoich krajach. 

Lewacka polityka europejska doprowadza do upadku państw narodowych.  Zresztą ten sam nauczyciel, jest zwolennikiem "globalizacji", o czym również pisał na swoim profilu. Globalizacja ma na celu odrzucenie wartości narodowych, patriotycznych i przyjęcie jednej globalnej ideologii. 

Kocham Polskę i jej kulturę, szanuję wszystkich ludzi, nie nawołuję do agresji.  Problem leży gdzie indziej. 

 • Czy grono pedagogiczne tarnogórskiej szkoły próbowało dowiedzieć się, kto finansuje głównego organizatora?
 • Czy nauczyciele próbowali dowiedzieć się, jaka był reakcja uczniów i społeczeństwa po organizacji tęczowego piątku w innych szkołach?
 • A może tego typu akcje nasilają proces braku akceptacji dla uczniów LGBTQIA i efekt jest odwrotny od zamierzanego?

Na te pytania dyrektor II Liceum Kazimierz Sporoń nie potrafił odpowiedzieć. 

Portal wpolityce.pl
Informacja o organizacji w szkołach tzw. Tęczowego Piątku wywołała falę oburzenia. Zaniepokojeni rodzice i działacze społeczni głośno komentują próbę wprowadzenia przez organizacje LGBT homoseksualnej indoktrynacji dzieci do placówek oświatowych!

Jeden z rodziców ucznia z innej polskiej szkoły komentuje.

Poniżej fragment petycji i odpowiedź dyrekcji tarnogórskiej szkoły. 

W ostatnich dniach staliśmy się adresatem petycji internetowej, stawiającej żądanie zaniechania organizacji wydarzenia wewnątrzszkolnego, zaplanowanego na piątek 26.10. Jesteśmy zobowiązani do udzielenia na nią odpowiedzi. Z szacunkiem odnosimy się do przedstawionej w niej argumentacji.

Dziękujemy za wyrażone przez Autorów petycji przekonanie, że celem działań wychowawczych szkoły powinno być „skupienie się na realnych źródłach i szerokich objawach przemocy międzyludzkiej. Przemocy, która dotyka w jakimś stopniu każdego z nas, z którą młodzież powinna nauczyć się sobie radzić i przeciwdziałać niezależnie od jej objawów”. Podzielamy to przekonanie w pełni, kierując się również polskim prawem nakazującym wdrażanie działań antydyskryminacyjnych oraz wpisanym do programu wychowawczo-profilaktycznego liceum założeniem o „wspieraniu uczniów w wyznaczaniu i realizacji celów życiowych w duchu poszanowania dla innych”.

Wyrażając zgodę na inicjatywę organizatorów „Tęczowego Piątku”, chcieliśmy osiągnąć dwa cele. Po pierwsze: liczyliśmy, że będziemy mogli w bezpiecznej przestrzeni szkoły pokazać, że w naszej społeczności szanujemy przedstawicieli mniejszości, cieszymy się z ich obecności i staramy się udzielać uczniom pomocy. Po drugie: liczyliśmy, że będziemy mogli przekazać młodzieży przekonanie, iż wszyscy członkowie szkolnej społeczności mają w niej prawo do godnego i widocznego miejsca. Tym celom służyć miały zaplanowane działania (w których uczestniczyliby na terenie szkoły wyłącznie zainteresowani) – moderowane przez nauczyciela dyskusje, debaty, wystawy.

Naszym obowiązkiem jest również poinformować Państwa o wydarzeniach, do których doszło od momentu ogłoszenia pomysłu zorganizowania w szkole wydarzenia. Organizatorzy zalani zostali falą wulgarnych komentarzy w Internecie. Wśród nich pojawiały się groźby i żądania rozprawienia się z organizatorami wydarzenia, pochwały metod stosowanych wobec mniejszości w reżimach nazistowskich i komunistycznych. Pojawiły się sugestie przygotowań do zorganizowania agresywnych akcji w otoczeniu szkoły. Otrzymywaliśmy także wyrazy wsparcia.

Zaistniała sytuacja uniemożliwia osiągnięcie wychowawczych celów wydarzenia. Priorytetem wszystkich działań szkoły musi być bezpieczeństwo wszystkich uczniów, w związku z czym informujemy o odwołaniu wydarzenia.

ŁUKASZ DUDEK50 odpowiedzi na “„Tęczowy piątek” w Tarnowskich Górach odwołany. Jedno miasto mniej”

 1. Kontroler pisze:

  Jak cię Du.ek wypier.olą z roboty, będzie o jednego durnia mniej.

  33
  48
 2. Tg pisze:

  średniowiecze…. żenada

  24
  42
 3. Taka prawda pisze:

  Dudek ty jestes prawdziwym Polakiem i katolikiem reszta to komuniści i złodzieje

  14
  14
 4. absolwent. pisze:

  Dyrekcja szkoły ugieła się pod naporem kilku idiotów i obawą przed utratą stołków. Piękny przykład dla młodzieżey jak walczyć o swoje przekonania, wartości i wolność. Banda oportunistów i chipokrytów. Niegodni bycia dyrekcją najlepszej szkoły w miescie. Ręce opadają. Wstyd!!!

  19
  46
  • kansas pisze:

   marna ta szkola skora nauczyla Ciebie absolwencie pisac hipokrytów przez „ch”

   18
   5
   • Obserwatorka pisze:

    Szkola musiala odwołać to wydarzenie ze względu na bezpośrednie niebezpieczeństwo uczniów szkoły, przez groźby i szantaże,napływające na maila szkoły. Dyrekcja walczyła do samego końca by zorganizować tęczowy piatek.

    12
    9
 5. Edone pisze:

  Btawo brawo. ! ! ! !

  26
  9
 6. tarnogórzani pisze:

  Panie Dudek, pan jest zwykła świnia

  21
  37
 7. lolec75 pisze:

  Czy można się w jakiś sposób dowiedzieć kto podpisał tą petycję, czy dane Podpisującego zostały zweryfikowane oraz w jaki sposób została ona dostarczona Dyrekcji Szkoły?

  10
  12
  • rodzic1 pisze:

   Po wejściu w link, petycja automatycznie wysyłała się na pocztę dyrekcji szkoły, rzekomo od osób podpisanych pod tą ankietą. Nic nie zostało zweryfikowane. Jedna wielka bujda i manipulacja.

   7
   7
 8. ... pisze:

  Wstyd! Chorzy z nienawiści, niedouczeni ignoranci! Młodzież chciała pokazać swoje wartości i tolerancje a Wy w swojej homofobicznej agresji próbujecie Ich stłamsić. Wstyd!

  19
  30
 9. Wagner pisze:

  Łukasz Dudek to czysty przypadek prawicowego kryptogeja onanisty. Jest pan nędznym gadem, omyłkowo nazywanym człwiekiem.

  22
  30
 10. K pisze:

  To pokazuje jak mamy niedojrzałe społeczeństwo….A sam Pan redaktor z tartaku pewnie z siebie jest dumny bo ja pierwszy podpisał i poleciał gdzie trzeba z petycją…szkoda słów

  16
  20
 11. Xyz pisze:

  No i bardzo dobrze

  17
  11
 12. Siema pisze:

  Jeśli impreza dotyczyłaby GLB to bym ją popierał, ale że miesza się w to ludzi chorych psychicznie jak transwestyci i queery, którzy myślą, że można zmienić płeć to aż mi się przykro robi, bo ci geje lesbijki i biseksualiści nikomu nic nie zrobili, a są wrzucani do jednego wora z wariatami

  3
  17
 13. Facet pisze:

  Tolerancja jest ostatnią cnotą upadającej cywilizacji.
  Dziś LGBT, a jutro może będzie zoofilia promowana przez uchodźców w szkołach? Ludzie ogarnijcie się. Naprawdę chcecie, aby Wasze dzieci, wnuki, prawnuki były dwupłciowymi dziwolągami? Naprawdę nie widzicie problemu w tym, że Wasz syn maluje się szminką i chodzi w sukienkach, lub pewnego dnia przyjdzie i Wam oświadczy, że zmienia płeć?

  30
  15
  • Aleksandra pisze:

   Jeśli jest to jedyna rzecz, która pozwoliłaby aby mój syn był w pełni szczęśliwy, to pozostawiłabym to jemu do wyboru. Czy zmianą płci wyrządza komuś krzywdę? Czy według Pana jest to dla niego łatwe i jest to dla niego zwykła zabawa? Czy ktokolwiek doborowolnie zgodziłby się na wyśmiewanie i akty nienawiści z tego powodu? Czy to wszystko miałoby jakikolwiek sens, gdyby byłaby to jedynie fanaberia? Proszę dać sobie szansę i jeszcze raz się nad tym zastanowić… . Poza tym zestawianie ze sobą środowiska LGBTQ i zoofilii jest skrajnie nieodpowiedzialne i świadczy wyłącznie o tym, że rozważa Pan związki osób LGBTQ jedynie w aspektach seksualnych. Tutaj chodzi o coś znacznie większego. Nie jest to jedynie pociąg seksualny, pragnienie zaspokojenia swoich potrzeb lecz uczucie, szacunek, miłość i zobowiązanie. Nikt nie chce utrudniać sobie życia na siłę, nikt nie chce pozbawiać się prawa do posiadania potomstwa. Odnosząc się jednak do tematu uchodźców, który również Pan poruszył proszę nie zapominać że uchodźcy to LUDZIE, którzy uciekają z własnego kraju ze względu zagrożenia życia. Którzy uciekają przed wojną, głodem i strachem. Dla których jest to jedyna szansa na lepsze życie. Są to ludzie, którzy na tę szansę zasługują. Gorąco zachęcam na otwarcie się na innych, poznanie, rozmowę, próbę zrozumienia kogoś kto nie jest jak Pan. Z pewnością nie jest to latwe, z pewnością wymaga to czasu i wysiłku, ale zdecydowanie jest tego warte. Pozdrawiam.

   12
   18
   • Też absolwent Stasia pisze:

    A dlaczego ograniczać zoofilię do kontaktów seksualnych? Sam mam psa którego uważam za przyjaciela, znam język jego ciała i wiem kiedy chce ode mnie jedzenia, kiedy spaceru, a kiedy przychodzi mnie pocieszyć (tak, zwierzęta wyczuwają nastrój). Gdyby do takiej relacji dodać pociąg seksualny to otrzymujemy modelowy przykład miłości.

    3
    9
 14. Agnieszka N. pisze:

  Jestem dumna, że pan profesor Sporoń miał odwagę w tak zdecydowany sposób skomentować ten wylew nienawiści. Dziękuję, że pomimo wszystko jest Pan wierny swoim wartościom. Co do reszty kochających nienawidzić – żal mi Was.

  14
  19
 15. Mieszkaniec pisze:

  Wychodzi na to że dyrekcja zlamala prawo. Muszą wylecieć razen z nauczycielami którzy to popierali Staszic robi się komunistyczny

  13
  15
  • Obserwatorka pisze:

   Proszę mi podać paragraf pod który podchodzi rzekome złamanie prawa przez dyrekcję. W konstytucji jest napisane,że każdy ma prawo do własnego zdania, a to że nauczyciele są tolerancyjni to tylko plus dla nich bo nie boją się wypowiadać na tak ważne tematy!

   14
   10
 16. Rodzic pisze:

  Profesór Sporoń do zwolnienia

  13
  16
  • Obserwatorka pisze:

   Profesor Sporoń to jeden z najlepszych nauczycieli, którzy kiedykolwiek chodzili po tej ziemi. To z niego wszyscy powinni brać przykład!

   14
   12
 17. Obserwatorka pisze:

  Szkola musiala odwołać to wydarzenie ze względu na bezpośrednie niebezpieczeństwo uczniów szkoły, przez groźby i szantaże,napływające na maila szkoły. Dyrekcja walczyła do samego końca by zorganizować tęczowy piatek.

  8
  11
  • Też absolwent Stasia pisze:

   A może musieli odwołać dlatego że większość się na to nie zgodziła?
   Poza tym (mogę się mylić) wydaje mi się że policja chroni szczególnie ryzykowne akcje (marsze, manifestacje, itp) jeśli istnieją obawy co do bezpieczeństwa osób biorących w nich udział. Dlaczego nie poproszono o wsparcie sił porządkowych? Gdyby akcja była legalna policja powinna udzielić ochrony, szczególnie w takim miejscu jak szkoła.

   10
   4
 18. A. pisze:

  Na prawdę, ludzie, którzy grożą atakiem na instytucję publiczną jaką jest szkoła i na jej uczniów, mają jeszcze czelność wypowiadać się na temat tolerancji? LO to nie podstawówka, która przytaczana jest w komentarzu, w której rzeczywiście poruszanie tego tematu i dyskusje wśród uczniów to trochę za wcześnie, aczkolwiek młodzież licealna to już w dużej mierze dorosłe osoby. Mają one więc prawo do własnych poglądów, orientacji seksualnej, bo umówmy się, że bycie innym w tej kwestii to nie choroba psychiczna ani zaburzenie. Mają prawo do dyskusji na ten temat. W naszym środowisku (tak, naszym. Nie tylko moim, ale i Twoim, przeciwniku inności) są ludzie, o odmiennych poglądach i upodobaniach, i często wynika to z ich natury. W żadnym wypadku prawem społeczeństwa nie jest lincz za inność, dlatego ta akcja miała być taka ważna. Nie żeby szerzyć „gejostwo i sadomaso” ale żeby uczniowie mogli lepiej zrozumieć takie osoby, uświadomić sobie powagę pewnego problemu, który jak widać jest większy niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Dlatego też, zanim znowu „przykładny katoliku” czy patrioto powiesisz psy na kimś, kto chce szerzyć tolerancje, zastanów się nad samym sobą. Akceptacja nie boli. Nie musisz rozumieć, wystarczy żebyś nie rzucał kamieniami.

  11
  13
 19. Boguslawa pisze:

  Jezeli to ma byc proba rewolucji seksualnej pod haslem TOLERANCJA dla wszelkiej plci , to jest ona nie trafiona . A dlaczego ? Mam wrazenie, ze nauczyciele tego tarnogorskiego Liceum nie znaja polskiego spoleczenstwa , a swoje pedagogiczne cele chca realizowac „uzywajac” tak plastycznego materialu jakim jest mlodziez uczaca sie w ich szkole .No i przeholowali . Sciagneli na glowy calej szkoly burze sprzeciwu . Nic dziwnego . Cel jaki stawiaja przed uczniami jest zbozny, ale wymaga przygotowania i uswiadomienia . A to trwa !
  Moze by od tego zaczac ? Polskie spoleczenstwo to nie n.p. Niemcy ( choc i tu nie wszyscy kochaja homoseksualistow)…, ktore od lat uznaja seksualna innosc…Ale tu uswiadamianie zaczyna sie od przedszkola . Mimo to przyznanie sie do homoseksualizmu wcale nie jest latwe !
  I nie przesadzajcie panowie nauczyciele z nadmiernym popieraniem tej tzw globalizacji.. Przezywam ja na codzien (mieszkam w Niemczech od wielu lat) i stwierdzam , ze ze ONA zamiast jednoczyc -burzy..Nie pozwolcie sie zburzyc .

  12
  8
 20. Taka prawda pisze:

  Katolicy nazwani przez żuli komunistami i złodziejami beda sie w takie akcje właczać

  2
  7
 21. Kasia pisze:

  Tych wszystkich pedałow lizbijek i innych powinno sie pozamykac w psichiatryku…swiat sie przewraca…co wy ludzie robicie?masakra jakas…

  8
  6
 22. michał pisze:

  Jesteś wybitnie ograniczony więc wyjaśnię Ci na przykładzie:
  Łukaszku, czy mieszkańcy mają też zrobić petycję, żebyś w końcu zamknął pysk, zakończył to agitkę pod przykrywką dziennikarstwa i zajął się wreszcie normalną robotą? Patrz: burmistrza Czecha poprała przecież zdecydowana większość – w twoim rozumieniu – normalni, więc oni nie mogą się dać terroryzować chorej mniejszości – tobie i twoim sfrustrowanym przydupasom. To że TG cię toleruje to jest objaw właśnie wolności i tolerancji, której innym odmawiasz.

  6
  11
 23. michał pisze:

  Coś mam takie przeświadczenie, że większość oburzonych „uczniów” to do Stasia nie chodziła, a „rodzice” to też dzieci tam nie mają. Kontrolnie oglądam popierających kato-prawo-kompleksową akcję dudka. Swoją drogą ciekawe, czy masz dziewczynę, czy jesteś kolejnym kryptogejem, który innym zawiści.
  pierwsze kilka osób z FB popierające dudka:
  ukończył: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
  ukończył: I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej
  kibol KSG
  stary kwaler kochający psa i motor
  pani która przebiera się w dziwne stroje, jeździ na koniu i robi fotki z Dziukową
  kibol na emigracji w Niemczech
  korwinista bez szkoły
  fan śnietki któremu podoba się spot o uchodżcach pis
  kolejny korwinista
  jakiś troll lub bot bez danych (może fejk konto dudka do się popierania)
  kibic szpilki i repry
  kibol ksg – ukończył ZSTiO „Mechanik” w Tarnowskich Górach
  miękki chłopak – ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej
  I tak dalej, zreszą każdy może sobie te profile przejrzeć. Uczniów – nie widzę, absolwentów – nie widzę, rodzic – może jeden.

  3
  10
 24. gryjtla pisze:

  Dudku pamiętaj każda krzywda i zło, które czynisz innym spotka się kiedyś z oceną i konsekwencją – nie tu, to na tamtym świecie (skoro jesteś takim katolikiem to jest to dla Ciebie oczywiste).

  Zastanów się więc, czy wyrządzasz więcej zła, czy dobra.

  Jak skończysz krzywdząc ludzi i siejąc nienawiść?

  4
  6
 25. Obserwator pisze:

  Zeby domagac sie tolerancji, trzeba ja najpierw miec na wlasnym podworku. Jakos trudno jej sie dopatrzyc w wiekszosci komentujacych, gdzie obrzuca sie blotem Pana Dudka. Tyle krzyku o TOLERANCJI a nigdzie.jej nie widac. Gdzie Wasza tolerancja drodzy obywatele? Szacunek ktorego domagacie sie dla innego czlowieka nie widzac wlasnej ulomnosci? No gdzie?
  Niedobrze sie robi od tego jezyka nienawisci.

  6
  2
 26. obywatel pisze:

  Nawoływanie i podżeganie (w rożnej formie) do nienawiści i dyskryminacji jest w Polsce karalne.
  Właściwe osoby wiedzą co mają zrobić, zresztą już to zrobiły.
  Niech Dudek nie myśli, że to jest jego sukces, bo bardzo się myli. Happy endu też raczej nie będzie.

  3
  3
 27. Obserwator pisze:

  Obywatel, o tak i zapewne beda tez brane pod uwage komentarze obywateli ziejace nienawiscia w strone Dudka.

  2
  3
 28. Absolwent pisze:

  Pani Dudek…. proszę zachować swoje nienawistne myśli dla siebie. Czy religia chrześcijańska nie uczy miłosierdzia wobec bliźniego? Każdego bliźniego; tak żydzi, muzułmanie, geje, czarnoskórzy i inni są też naszymi bliźnimi. Może jest tak, że te kraje Zachodniej Europy, którymi pan tak gardzi, poprzez swoją otwartość na ludzi różnych ras, religii i orientacji, pokazują swoje głębokie chrześcijaństwo, które wyraża się poprzez czyny i przykład dany innym, a nie pełne słowa pełne ksenofobii i uprzedzeń.

  5
  7
 29. Anna pisze:

  Jestem juz osoba na emeryturze,wychowalam sie w epoce gierkowskiej,postep w kazdej dziedzinie dzial sie na naszych oczach,bylismy spragnieni wszelkich dobr i uciech a w szkole czesto musielismy ulegac indoktrynacji,poddawalismy sie jej z przymruzeniem oka i dzis nic sie nie zmienilo,,szkola nadal nie rozwija,nie uczy,nie ksztaltuje postaw,,nadal kaze tylko byc slepo poslusznym pod plaszczykiem poprawnosci,,kiedys decyzje podejmowali na zebraniach rodzice,,dzis ulega sie wirtualnym naciskom wypisywanym w internecie, a mlodziez nadal niema nic do gadania.Do jakiego punktu doszlismy,wszyscy sie boja,jedni drugich,,o stolki, o stopnie itd.Drzyjcie dorosli bo mlodzi i tak maja swoje zdanie i dziwicie sie ze nie jestescie dla nich autorytetem,kiedy obvserwuja wasz oportunizmi mialkosc

  2
  5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *