Fot. KPP Tarnowskie Góry
Trzej mieszkańcy powiatu pobili 18-latka za dwie pary butów
30 kwietnia 2017 r. | 16:53

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (tj.29.04) w Kamieńcu. 18-latek w piątek pojechał do znajomego odebrać pieniądze za dwie pary butów. Przyszły napastnik oddał część kwoty i powiedział, że resztę ureguluje jutro. Następnego dnia doszło do kolejnego spotkania, jednak na właściciela obuwia zamiast pieniędzy czekała grupa młodych mężczyzn która dała mu do zrozumienia, że nie odzyska pieniędzy i że ma jechać do domu. Pokrzywdzony odparł, że chce rozmawiać z rodzicami chłopaka któremu sprzedał buty.

Wtedy wywiązała się bijatyka. Trzej mężczyźni rzucili się na 18-latka i zaczęli bić po całym ciele. Na szczęście całe zajście widział kolega poszkodowanego, który zareagował i powiadomił policjantów. Policja od razu zatrzymali dwóch sprawców. Trzeci napastnik został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Zatrzymani to 15, 16 i 17-letni mieszkańcy powiatu tarnogórskiego. Dzisiaj najstarszy z napastników usłyszał zarzuty. Za pobicie może spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Losem dwóch pozostałych młodzieńców zajmie się sąd rodzinny./KPP Tarnowskie Góry/

(ŁD)