UM Tarnowskie Góry
Trzymamy kciuki za Tarnowskie Góry!
05 lipca 2017 r. | 19:51

Już w najbliższą niedzielę 9 lipca na tarnogórskim rynku mieszkańcy miasta i goście będą mogli zobaczyć transmisję na żywo z posiedzenia Komitetu Światowego Dziedzictwa, który w tym właśnie dniu podejmie decyzję dotyczącą wpisu tutejszych zabytków pogórniczych na Listę UNESCO. 

W oczekiwaniu na werdykt na najważniejszym placu miasta, od godziny 10.00 do 18.00 każdy znajdzie coś dla siebie. Zabawy multimedialne, łowienie pstrągów, płukanie srebra, industrialny plac zabaw oraz spacery po mieście śladami górniczej historii to atrakcje, jakie czekają na tarnogórzan i przybyłych gości, już o godzinie 11:00 i 16:00.

Na schodach ratusza zostanie umieszczony telebim, na którym zaprezentujemy tarnogórską kandydaturę na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jaką rolę odebrały Tarnowskie Góry w historii ludzkości oraz jakie dokładnie obiekty znajdą się na tej najważniejszej na świecie liście zabytków i co to oznacza dla miasta.

W restauracji Sherlock zostanie uruchomione centrum prasowe. Udział w tym wydarzeniu przyjęło kilkadziesiąt redakcji z całego regionu.

UM Tarnowskie Góry

źródło: UM Tarnowskie Góry