Fot. KPP Tarnowskie Góry
Udawał kogoś innego, bo był poszukiwany listem gończym
17 października 2017 r. | 17:28

Wczoraj na jednym z tarnogórskich osiedlu kobieta wezwała Policję do pomocy. Policjanci, którzy dotarli na miejsce, pod jednym z bloków zauważyli mocno zdenerwowanego mężczyznę. Mundurowi, przeczuwając, że może mieć on związek ze zgłoszoną interwencją, wylegitymowali mężczyznę. Ten ustnie przekazał dane osobowe i potwierdził, że pokłócił się z żoną.

Stróże prawa wspólnie z mężczyzną udali się do miejsca zamieszkania kobiety. 33- letnia tarnogórzanka potwierdziła policjantom, że pokłóciła się z chłopakiem, ale problem został zażegnany i nie potrzebuje już pomocy. Policjanci zorientowali się, że coś tu jest nie tak. W efekcie mundurowi ustalili, że 32-letni mężczyzna posługiwał się danymi osobowymi, należącymi do prawdziwego męża kobiety.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli dowód osobisty awanturnika. Dzięki niemu potwierdzili prawdziwą tożsamość mężczyzny. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach szybko okazało się, dlaczego mężczyzna podszył się pod inną osobę. 32-latek był poszukiwany listem gończym oraz został wydany na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Poszukiwany noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj rano trafił do Aresztu Śledczego, gdzie do odsiedzenia za kratami ma prawie 18 miesięcy./KPP Tarnowskie Góry/