Fot. KPP Tarnowskie Góry
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta
02 maja 2017 r. | 17:24

W dniu 3 maja 2017 r. na terenie Tarnowskich Gór będzie można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. W związku z II Tarnogórskim Półmaratonem „Tak dla transplantacji” część ulic centrum miasta na czas biegu, zostanie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego. Jedynie na ulicach Bytomskiej i Piłsudskiego ruch odbywał się będzie wahadłowo.

Już dziś wiemy, że impreza odbędzie się w centrum miasta, start i meta będą usytuowane na Rynku przed ratuszem. Rozpoczęcie biegu planowane jest na godzinę 10:00 i weźmie w nim udział kilkuset uczestników. Utrudnień w ruchu drogowym spodziewać się można już od godziny 9:00. Trasa biegu będzie przebiegała:

1. Start z Rynku ulicą Krakowską, Bytomską, Legionów, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Cebuli, Strzelców Bytomskich, Opatowicka.

2. Pętla powrotna ul Opatowicka, Strzelców Bytomskich, Cebuli, Opolska, Sobieskiego, Piłsudskiego, Krakowska, Tylna oraz Rynek.

3. Możliwy będzie przejazd z kierunku TESCO ul. Opolską i Powstańców Śląskich do ul. Pokoju, a następnie ulicą Częstochowską w kierunku Obwodnicy skąd można skierować się na Bytom, Częstochowę czy Siewierz.

Uczestnicy półmaratonu wykonają cztery pętle – łącznie 21,1 km. Zakończenie biegu planowane jest około godziny 13:00. Porządku na drogach pilnowali będą policjanci drogówki oraz wolontariusze, którzy będą mieli ubrane wyróżniające się kamizelki odblaskowe. Trasa biegu będzie o taśmowana oraz zabezpieczona barierkami ochronnymi. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość./KPP Tarnowskie Góry/