Archiwum Policji
Uwaga na oszustów wyłudzających dane do logowania w bankowości! Są już u nas..
02 listopada 2017 r. | 13:11

W ostatnim czasie w województwie śląskim pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca przejmuje dostęp do konta bankowego i środków na nim zgromadzonych. W Tarnowskich Górach policjanci również odnotowali przypadek usiłowania dokonania oszustwa tą metodą, jednak 32-latka nie dała się oszukać i zweryfikowała informacje, w najbliższej placówce swojego banku.

Oszuści dzwonią do osób i przedstawiają się jako pracownicy banku, informując o niepokojących transferach pieniężnych z konta ofiary, po czym proponują zablokowanie tych przelewów. W tym celu rozmówca proszony jest o podanie loginu, hasła do konta oraz kodu autoryzacyjnego sms. Chwilę po przejęciu konta, oszuści przelewają środki na inne konta bankowe, skąd są pobierane w formie gotówki.

Policja apeluje o ostrożność! Banki nie wymagają podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu sms. Nie proszą o zmianę ani nie wysyłają nowych danych logowania. Nie wysyłają maili z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. nr telefonu do autoryzacji transakcji. /KPP Tarnowskie Góry/