youtube.com
W Kaletach odbędą się Mistrzostwa Świata w strzelectwie pneumatycznym
07 marca 2019 r. | 16:37

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w strzelectwie pneumatycznym Kalety 2019. 

Zawody odbędą się w dniach 22-23 czerwca 2019 r. w Zielonej.  Przewidywana liczba uczestników to około 300-350 zawodników z około 15 państw.

Obecnie zapisani są już przedstawiciele takich krajów jak: Polska, Słowacja, Republika Czeska, Anglia, Iran, Niemcy, Belgia, Włochy, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania.

Zawody polegają na strzelaniu do metalowych figurek i nie stwarzają zagrożenia dla zwierzyny leśnej. Organizatorem wydarzenia jest Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu, a współorganizatorem Miasto Kalety.

Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem WHFTO. Będą 2 kursy z 40 etapami każdy (1 cel na scenę). Suma punktów z dwóch dni wyłoni zwycięzców w kategoriach: Open, Recoiling, Ladies, Juniors, Veteran i National Teams. Osoba z najwyższym wynikiem otrzyma tytuł Mistrza Świata.

 Maksymalna energia wystrzelonego pocisku nie może przekroczyć 16,3 J. Pomiar energii zostanie przeprowadzony na kursach strzelania i w zakresie zerowym. Oba pomiary zostaną zapisane na karcie wyników.

źródło: kalety.pl, whftc2019.pl