fot. PAP/Andrzej Grygiel
W niedzielę pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich – utrudnienia dla kierowców
25 maja 2019 r. | 19:42

26 maja do Piekar Śląskich zawita tysiące pielgrzymów, by modlić się do Matki Bożej Piekarskiej.

W tym dniu na piekarskich drogach będą występowały znaczne utrudnienia w ruchu kołowym. Utrudnienia w ruchu kołowym będą występowały w centrum Piekar Śląskich w ciągu całego dnia. Zakaz poruszania się pojazdów na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) będzie obowiązywał od skrzyżowania z ul. Gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II w godzinach od 7 do 18.30.

Gdzie możemy zaparkować?
– na ul. K. Miarki - samochody osobowe
– ul. K. Miarki, parking za Centrum Handlowym – autokary

Policja apeluje.

Im bliżej Wzgórza Kalwarii zostanie zaparkowany nasz pojazd, tym dłuższy będzie powrót w tworzących się korkach. W rejonie newralgicznych skrzyżowań, ruch będzie ręcznie kierowany przez policjantów, należy w tych miejscach bezwzględnie podporządkować się podawanym przez policjantów sygnałom.

Apelujemy do wszystkich kierujących o stosowanie się do zmian organizacji ruchu, przestrzeganie ustawionych znaków zakazu zatrzymywania i postoju, gdyż w przypadku pozostawienia pojazdu w miejscu w którym będzie on utrudniał ruch,zostanie odholowany na parking strzeżony na koszt właściciela.

W sytuacji zagubienia się np. dziecka prosimy o powiadomienie najbliższego patrolu podając rysopis i ubiór, a następnie udanie się na parafię do punktu informacyjnego celem podania komunikatu przez urządzenia nagłaśniające i oczekiwanie w tym miejscu na informacje służb porządkowych.

Przypominamy aby nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, ani zbędnych dokumentów. W trakcie przemieszczania się środkami komunikacji miejskiej należy pamiętać, że dla kieszonkowców nie jest to dzień świąteczny. Apelujemy także o zachowanie rozwagi, szczególnie podczas mijania pielgrzymek, oraz o wyrozumiałość i cierpliwość podczas oczekiwania na rozładowanie spiętrzeń.

źródło: KMP Piekary Śląskie