Podejrzane warsztaty dla dzieci w TCK
31 stycznia 2019 r. | 06:57

Jutro po godz. 16 w lasowickiej fili TCK mają odbyć się warsztaty dla dzieci zatytułowane "Chiński Nowy Rok". 

Na profilu społecznościowym TCK czytamy:

Stawianie czoła złym duchom, zabieganie o przychylność bogów, czyli jak się świętuje Nowy Rok w Chinach? Warsztaty poprzedzone zostaną krótką prelekcją o tym najważniejszym święcie w Państwie Środka, które przypada między końcem stycznia a początkiem lutego.

Zadzwoniłem do Pani Joanny Gros, która jest organizatorem warsztatów. Zapytałem Panią Joannę, czy mogę przyjść ze swoim dzieckiem na zajęcia i czy mogę wspólnie z dzieckiem uczestniczyć w nich? Co prawda mój syn jeszcze jest za mały, jednak chciałem sprawdzić, czy obecność rodzica nie stanowi problemu. 

Ku mojemu zdziwieniu, Pani Gros początkowo nie wyraziła zgody na obecność taty. Gdy zasugerowałem, że napiszę w artykule, że rodzice nie są mile widziani w TCK, dopiero wtedy organizatorka zmieniła zdanie. 

Warto przyjrzeć się tematyce warsztatów. 

W dzisiejszych Chinach panuje komunistyczna dyktatura, w której wyznawcy wszystkich religii są prześladowani, a ponad milion Ujgurów (chińskich muzułmanów) zamkniętych jest w tajnych obozach koncentracyjnych. 

Czy TCK ubierając warsztat w kolorowe smoki,  planuje wśród dzieci propagować kulturę komunistycznego reżimu, który wymordował najwięcej ludzkich istnień na świecie? Oczywiście nie wprost. Komunistyczne Chiny przez wielu są przedstawiane jako takie wspaniałe miejsce do życia. Prawda jest niestety inna.

Na portalu wiadomosci.wp.pl czytamy: 

Każdego dnia w Chinach dla narządów zabijane są dziesiątki osób, przede wszystkim zwolennicy represjonowanego ruchu Falun Gong, ale też chrześcijanie, Tybetańczycy, Ujgurzy. Szacuje się, że dokonywanych jest tam 60-100 tys. przeszczepów rocznie, o wiele więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie.

ŁUKASZ DUDEK

1 lutego 2019, godz. 16:30, TCK LasowiceChiński Nowy Rok, czyli warsztaty tworzenia smoków dla dzieci ??Stawianie...

Gepostet von Tarnogórskie Centrum Kultury am Sonntag, 27. Januar 2019