Mieszkańcy skarżą się na złą organizację w TCK
05 listopada 2017 r. | 23:39
31

Mieszkańcy Tarnowskich Gór skarżą się na złą organizację pracy w Tarnogórskim Centrum Kultury. Niespełna trzy tygodnie temu do naszej redakcji wpłynął list od mieszkańca. 

Mieszkaniec

Takie przemyślenia mam już od ponad 1,5 roku. Moją opinię potwierdziło co najmniej 10 osób ze znajomych. Dzisiejsza rozmowa z osobami, które nie kupiły biletu, a były w Tarnogórskim Centrum Kultury utwierdziła mnie w przekonaniu, że w TCKu jest dużo nie tak, jak być powinno.

W sprawie TCK i Kina Olbrzym.
Pisze w imieniu kilkunastu różnych osób i rodzin. Dziś przyjechałem kupić bilety na film „Botoks”. Przy kasie dowiedziałem się, że bilety na październikowe seanse są już wyprzedane. Przy kasie można było również zobaczyć inne niezadowolone osoby. Tutaj chciałbym zapytać zarządzających. Jak to jest, że kino nie działało 3 miesiące i to w dodatku tym czasie kiedy było wolne od szkoły, a gdy już seanse zostały wznowione, okazało się, że kupno biletu na film graniczy z cudem?

Obecnie osoba, która zarządza kinem, robi to nie dobrze i słabo.

Pytanie, czy Kino Olbrzym jest dla mieszkańców? Ludzie w czasie wolnym chcieliby korzystać z kina i oglądać najbardziej popularne i ciekawe w aktualnym czasie filmy, a nie tak jak to jest teraz, że w Olbrzymie są puszczane często trudne, artystyczne filmy. Proponuję, by niedziele głównie przeznaczyć na seanse filmowe, a występy artystyczne, chóry, koncerty na soboty.

Są 3 powody, dla których chętnie byśmy korzystali z kina Olbrzym, zamiast jechać do Multikina w Zabrzu.

1. Cena.
2. Czas zaoszczędzony na dojazdy (możliwość posiedzenia z dziećmi przy nauce, jeśli seanse są w tygodniu).
3. Zarobek dla kina we własnym mieście, gdzie pracownicy otrzymują stałą pensję.

Sprawa 2. Nieczytelna strona TCK. Temat ten został poruszony przy kasie kina i Panie, które tam sprzedawały, potwierdziły, że mnóstwo osób zwraca uwagę na nieczytelność strony. Nie idzie znaleźć informacji w prosty sposób. Wizualizacja i flash na stronie utrudnia znalezienie potrzebnych informacji. Jeśli nie ma możliwości zmiany strony, to czy nie warto stworzyć link na stronie, gdzie strona byłaby prostsza, zawierająca głównie treść, daty wydarzeń, terminy, opisy, kto i gdzie prowadzi jakie zajęcia itd. Bez zbędnych animacji i zdjęć.

/TCK31 odpowiedzi na “Mieszkańcy skarżą się na złą organizację w TCK”

 1. Tarnogórski napisał(a):

  List pewnie autorstwa samego… Dudka ????

 2. Tarnogorzanka napisał(a):

  A ja się zgadzam. Kino ma potencjał, ale niewykorzystany. Ile razy chce obejrzeć jakiś fajny film to okazuje się, że grany jest dwa razy i albo godziny mi nie pasują, albo nie ma biletów. Strona jest masakrycznie nieczytelna.

 3. Tarnogórzanin napisał(a):

  Wszystko co zostało napisane w sprawie kina jest prawdziwe 100%. Kupienie biletu praktycznie nie możliwe, a strona to przerost formy nad treścią i bardzo ciężko cokolwiek tam wyszukać.

  Co do hejta na osobę która prowadzi tę stronę, to mogę powiedzieć tak – urzędnicy z UM prawdopodobnie dostali dodatkowe obowiązki w pracy, żeby pisać komentarze nie zważając na treść tylko hejtować. No cóż, smutne.

 4. Mamatg napisał(a):

  Jak już poruszony jest temat kina i jego repertuaru, to brakuje porankow w niedziele dla dzieci. Jeżdżę na nie z córką do Zabrza. Chętnie skorzystalabym z takich filmow w TCK.

 5. MieszkankaTG napisał(a):

  Proszę się trzymać Panie Łukaszu. Hejty będą coraz mocniejsze ponieważ pisze Pan prawdę. Większość mieszkańców i tak uważa Pana za dobrego czlowieka. Pozdrawiam.

 6. Jkr napisał(a):

  Nie wiem o co Wam chodzi, nigdy nie miałem problemu z zakupem biletów.

 7. Tarnogórzanka napisał(a):

  Brak konkurencji, TCK mając monopol w mieście na seanse. Filmy, które w kinach lecą już od kilku tygodni do nas docierają z opóźnieniem i z reguły są to 2 seanse. Mam wrażenie że wiele rzeczy w TG jest załatwiane byle jak, byle było… i to ma wystarczyć mieszkańcom. Mało jest osób, które neguje to co się dzieje w mieście, tylko przyjmuje te wydarzenia jako „dar boży” i super sprawę, a tak na dobrą sprawę tu nic się nie dzieje. Może wielu osobom to po prostu wystarcza, a tym bardziej wymagającym pozostaje jeździć do innych miast….

 8. X napisał(a):

  Poza błędami ortograficznymi i stylistycznymi warto w artykule zamieścić choć niewielką próbkę dziennikarstwa?

 9. Pola napisał(a):

  Brawo za odwagę panie Dudek. Jak do tej pory wszyscy bali się pisać prawdy. Pan to zmienia.

 10. Ferdek napisał(a):

  Nie, to nie tekst Dudka. Ewidentnie czuć rozżalonego klienta i ja mu się nie dziwię.
  Wszystko byłoby ok gdyby nie ta strona TCK. Przecież ona jest do kompletnej Bani.
  Człowiek chce pójść do kina, teatru na koncert więc szuka przejrzystego zestawienia dat z imprezami.

  No cóż jeśli się bardziej rozejrzeć poniżej jest piękny animowany banerek KINO z czego się bardzo ucieszyłem. Niestety klikając w niego dowiedziałem się, w którym roku powstało..
  Ludzie nie róbcie tej strony sami tylko oddajcie to w ręce profesjonalistów. Tylko bez przetargu z uwzględnieniem tylko i wyłączni ceny.
  Zaproponuję test zarządcy strony.
  Proszę posadzić przed waszą www dwoje ludzi, którzy nie wchodzili nigdy na stronę. Niech wyszukają jaki film mogą zobaczyć w piątek.
  Życzę powodzenia.

  O TAKKK. Zauważyłem teraz że można kliknąć w wielki baner. WOW
  Tylko że w banery raczej rzadko się klika.
  Jeśli macie kino to dajcie to do MENU. Do listy filmów dodajcie możliwość przejścia od razu do kupna biletu i po sprawie. Czy naprawdę nikt z pracownikw lub dyrekcji nie potrafi z empatią spojrzeć na tą stronę?

 11. TG napisał(a):

  Nigdy nie miałem problemu kupić bilet, na „lepsze filmy ” kupuje wcześniej przez internet. Strona TCK nie jest intuicyjna, ale proszę…. średnio rozgarnięty człowiek to opanuje, głupi i na Flashu nie ogarnie. Alternatywą dla TCK wcale nie jest Multikino, lecz „Karolinka” w Radzionkowie, 10-15 min samochodem, kino świetnie zorganizowane, wyremontowane, nowości kinowe dużo wcześniej niż w TCK, a bilety tańsze.

 12. Melchior napisał(a):

  Słusznie zauważone „Alternatywą dla TCK nie jest Multikino, lecz „Karolinka” w Radzionkowie”.

  Multikino jest multipleksem, co za tym idzie ilość sal pozwala im na seanse na których nie ma klientów. TCK nie ma środków na zakup premierowych produkcji, w takiej sytuacji przez cały miesiąc na okrągło leciał by ten sam film a sala nie mogła by zostać wykorzystana w innym celu.

  Co istotne brak biletów nie jest winą TCK a sporym zainteresowaniem klientów.
  A to że komuś nie odpowiada godzina seansu to również nie wina TCK.

  Chcemy rozwoju miasta?
  Nie żyjmy wiecznym żalem i pretensjami,
  mamy pomysły?
  Nie miejmy pretensji że ktoś inny na takie nie wpadł.
  Wyślij mail, umów się na spotkanie z kierownictwem TCK a może poprostu oceń instytucje i opisz na FB swój pomysł.

 13. Jan napisał(a):

  Inną alternatywą jest kino w Lublińcu. Tam równieżwcześniej grają nowości a każda sobota i niedziela to min po 2 seanse. Nie ma problemów z ilością filmów. Jak wchodziły Gwiezdne Wojny to parę dni po premierze, i było tych seansów 6 czy 7. Grudzień 2016 pamiętam. Teraz niedawno byłem na premierze Łowca Androidów. U nas w TCK nie było tego filmu, wszystko na temat.

 14. Dorota M. napisał(a):

  Nie ma również zainteresowania młodymi solistami i artystami.
  Brak wystaw młodych artystów. Na sali wystawiennizzej w TCK można zobaczyć tylko prace dorosłych.
  Nie ma też konkursów śpiewania typu „mam talent” marnuje się sprzęt wysokiej klasy na scenie TCK. Kiedyś z 11 lat temu był taki konkurs organizowany i w Komisji siedziały osoby znające się na muzyce np nauczyciele muzyki ze szkół. Teraz nie ma tego. Miasto nie ma odkrytych talentów, którymi mogłoby się chwalić w Polsce.
  Już nie mówię o takim konkursie w godzinach wieczornych (bo jak są organizowane to rano w Ogródkach Jordanowskich”, aby pracujących rodzić nie miał możliwości zobaczenia swojego dziecka jak śpiewa)
  Proponuję by kierowniczka TCK pani Trojanowska się obudziła, zaczęła brać czynny udział w pracy TCK. By można ją zobaczyć na różnych imprezach.

 15. Nieja napisał(a):

  Jeśli chcecie zawalic scene główną seansami co 2 h id rana do wieczora, to potem nie narzekajcie ze nic poza tym nie ma. Wykup licencji na filmy i ilosc wyswietlen tez swoje kosztuje, a jak zauwazyliscie to jest dom kultury a nie multileks z milionowym kapitałem. Chyba lepsze 3 seanse 3 filmow w miesiącu niz 9 tego samego?
  Nigdy nie miałem problemu z wykupem biletu. Czesto zdarza sie ze zostaje kilka wolnych miejsc. A jesli nie ma juz biletów to trudno, kto pierwszy ten lepszy. W kościele też robicie awanturę ze wszystkie ławki zajęte?
  Racje jednak przyznam co do designu strony… beznadziejna i nieczytelna.

 16. Kontroler napisał(a):

  Mieszkańcy Tarnowskich Gór skarżą się na złą organizację pracy w Tarnogórskim Centrum Kultury. Niespełna trzy tygodnie temu do naszej redakcji wpłynął list od mieszkańca.
  No więc jak, skarżą się mieszkańcy, czy mieszkaniec? A może „redaktor” jest zwolennikiem teorii, że to, co myśli on ze szwagrem, to myśli całe społeczeństwo? Ja tam nie bronię TCK, ale wysnuwać jakieś wnioski na podstawie tego, że bilety są wysprzedane to paranoja. Bilety do La Scali w Mediolanie też są wyprzedane, i do NOSPR-u w Katowicach i pewnie też do Metropolitan Opera. I co, to też afera, tyle że na skalę międzynarodową? A co do odwagi Dudka to powiem tylko tyle, że porównywalna jest do odwagi Lucusia z Mrożka.

 17. heh napisał(a):

  To jest mistrzostwo – napisać „artykuł”, zamieścić w tekście własny list a na koniec pisać komentarze w obronie własnej racji…

 18. Kontroler napisał(a):

  To nie mistrzostwo, to norma tutaj.

 19. Bea2 napisał(a):

  Jeśli chodzi o kino to się nie wypowiadam. Ale teatrzyk dla dzieci 1x w.miesiącu to jakaś masakra. O ile w zeszłym roku jakoś udawało mi się upolować bilet to teraz…odpadam w przedbiegach. Te bilety rozchodzą się w ciągu 2 dni. Po tygodniu czasu nie ma szans kupić biletów na przedstawienie, które odbędzie się za 3-4 tygodnie. A może warto robić to częściej? Zainteresowanie jest. To może co 2 tygodnie? Warto to przemyśleć i coś z tym zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *