9-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Radzionkowie. Kierowca był pijany
30 stycznia 2019 r. | 17:01

Dzisiaj rano w Radzionkowie na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 9-letniej dziewczynki. 62-letni mieszkaniec Bytomia był pijany. 

Dzisiaj po godz. 9 tarnogórska policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu nieletniej w Radzionkowie na ulicy Józefa Knosały. Dyżurny automatycznie powiadomił pogotowie ratunkowe i skierował na miejsce patrol ruchu drogowego oraz policjantów z komisariatu w Radzionkowie.

Przybyli na miejsce medycy przebadali 9-latkę, której na szczęście nic poważnego się nie stało. Dziewczynka opowiedziała policjantom, że szła do szkoły i zawsze przechodzi na oznaczonym przejściu dla pieszych. Żeby przejść na drugą stronę, musiała nacisnąć przycisk i poczekać na zielone światło. Tak też zrobiła i gdy weszła na pasy, została potrącona przez samochód. Jak się okazało, mężczyzna jechał z Tarnowskich Gór i gdy zauważył czerwone światło, było już za późno.

Zaczął hamować, ale jego reakcja była spóźniona. Policjanci na miejscu przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał prawie promil alkoholu. 62-latek tłumaczył się policjantom, że wczoraj pił alkohol i nie spodziewał się, że jeszcze alkomat coś wykaże. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę na podwójnym gazie.

źródło: KPP Tarnowskie Góry