/Archiwum Policji
Wolontariusz twierdził, że został zaatakowany nożem w Strzybnicy. Jak się okazało chciał ukraść pieniądze
15 stycznia 2018 r. | 11:55
11

Nieuczciwy wolontariusz WOŚP powiadomił policjantów o rozboju, do którego nie doszło. 24-letni tarnogórzanin twierdził, że w Parku Hutnik - dzielnica Strzybnica, napadło na niego dwóch mężczyzn. Napastnicy grozili mu nożem, a następnie skradli puszkę z pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 14:30. Z relacji 24-letniego wolontariusza WOŚP wynikało, że kierował się w rejon kościoła w Strzybnicy, gdzie miał kwestować. Kiedy znalazł się w Parku Hutnika, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy, grożąc nożem, skradli należącą do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy puszkę z zawartością zebranej przez niego gotówki. „Pokrzywdzony” z najdrobniejszymi szczegółami opisał przebieg zdarzenia i wygląd napastników.

W poszukiwania sprawców zaangażowani zostali wszyscy tarnogórscy policjanci. Na miejsce interwencji skierowano również psa tropiącego. Już wstępne czynności przeprowadzone w tej sprawie przez policjantów nasuwały szereg pytań i wątpliwości. Kryminalni sprawdzali każdy szczegół, który mógł przyczynić się do wyjaśnienia tej sprawy. Czynności te doprowadziły do ustalenia, że do rozboju w ogóle nie doszło. Pod naporem szczegółowych pytań policjantów, tarnogórzanin przyznał się, że wymyślił zdarzenie, a puszkę z pieniędzmi ukrył w piwnicy bloku, gdzie mieszka. Policjanci odzyskali puszkę wraz z gotówką w kwocie blisko 450 złotych. Okazało się, że zabezpieczające ją banderole zostały uszkodzone, a część zebranej gotówki, przechowana w inne miejsce.

Rabuś został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem oraz zawiadomienie policjantów o przestępstwie, którego nie popełniono, mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

/KPP Tarnowskie Góry11 odpowiedzi na “Wolontariusz twierdził, że został zaatakowany nożem w Strzybnicy. Jak się okazało chciał ukraść pieniądze”

 1. Xs napisał(a):

  450 zł i taka akcja co za idiota

  0
  0
 2. Omtg napisał(a):

  Wszędzie kradną a organizacja WOŚP kosztuje więcej niz zebrane pieniądze uda się zebrać z puszek. Tak to owsiakowy kawał

  0
  0
 3. Xs napisał(a):

  Polecam http://wmeritum.pl/wosp-czyli-wielka-orkiestra-swiatecznego-przekretu/28122

  „Dobrze by było przeliczyć koszty imprezy, Nikt nigdy takich wyliczeń nie robił, nikt nie wie ile kosztuje organizacja koncertów WOŚP w całej Polsce, dlaczego? Bo być może te koszty są zbliżone do sumy pieniędzy zbieranych na pomoc dzieciom tego dnia, albo nawet znacznie je przewyższają, a wtedy cała ta orkiestra traciłaby sens. Więc zanim zaczniecie panicznie bronić Owsiaka i jego działalności, warto się też zastanowić ile to kosztuje i czy ta zbiórka naprawdę się opłaca? Chociaż być może się mylę, być może nawet prąd, którego zużywa się sporo, jest tego dnia „za darmo”.

  Przez 22 lata… Co roku wychodził na scenę, zdzierał głos i dziękował za wrzucone do puszek pieniądze. Ja się pytam, dlaczego przez te 22 lata po zakończonej zbiórce nie powiedział ze sceny słów typu:

  „Ludzie, co z wami? Obudźcie się! Nie widzicie, co się dzieje? Co roku muszę zbierać od was pieniądze by przeznaczać je na pomoc chorym! Co roku dzięki moim zbiórkom przeznaczam 30 – 40 milionów zł, waszych pieniędzy na sprzęt, który powinien być zakupiony przez Rząd.”

  0
  0
 4. Nie nawiedzony ale zbyt slepy napisał(a):

  Co ty chcesz tam analizować byle gimnazjalista zrobi ci taki obrazek 😉

  0
  0
 5. Nie nawiedzony napisał(a):

  Dudek znowu kasuje komentarze ! WSTYD !!!

  0
  0
 6. Krzyś napisał(a):

  CAŁA PRAWDA —————> PIS = Du.ek + Śnie.ka + Dzi.k

  WYBORY WYBORY WYBORY WYBORY WYBORY 🙂

  0
  0
 7. Mirek napisał(a):

  PiS wprowadza nowy podatek – od deszczu. Zapłacimy w całej Polsce

  PiS głęboko sięgnie do portfeli Polaków. W każdej gminie wprowadzony zostanie podatek od deszczu. Podskoczą też opłaty za wodę i ścieki.

  Od 1 stycznia we wszystkich gminach trzeba płacić podatek od deszczu. Zostanie naliczony właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tys. mkw. oraz tym, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 proc., a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej. Dotyczy to sklepów wielkopowierzchniowych, magazynów, biurowców, ale też spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, które koszty przerzucą na swoich lokatorów. Zwolnione z tej opłaty będą kościoły i związki wyznaniowe, „ze względu na wymiar społeczny” – jak wytłumaczyło Ministerstwo Środowiska.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *