KPP Tarnowskie Góry
Złodzieje pakowali łup do wózka sklepowego. Jest nagranie
05 czerwca 2019 r. | 16:30

Dwie młode mieszkanki Tarnowskich Gór zaalarmowały policję o kradzieży, której chwilę wcześniej były świadkami. Kobiety zauważyły, jak z terenu jednej z tarnogórskich firm, dwóch złodziei kradnie i pakuje na sklepowy wózek czarne skrzynki. Całe zdarzenie nagrały telefonem i wezwały policję.

Sprawcy uciekli, jednak chwilę później zostali namierzeni przez policjantów, którzy na widok radiowozu porzucili wypełniony po brzegi wózek i zaczęli uciekać w pobliskie zarośla. Na miejsce pościgu przyjechał drugi policyjny patrol i po chwili sprawcy zostali zatrzymani.

Mundurowi odzyskali 9 skradzionych akumulatorów oraz sklepowy wózek, który sprawcy ukradli z pobliskiego sklepu. Warte blisko 900 zł mienie, wróciło do właściciela.

36-latek i jego 32-letni kolega trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Na wniosek śledczych prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia. 36-latkowi grozić będzie surowsza kara, gdyż zarzucanego czynu dopuścił się w recydywy.

Policja dziękuje tarnogórzankom i dziękujemy za czujność.

źródło: KPP Tarnowskie Góry