Znamy już wyniki konsultacji społecznych w sprawie wejścia do Związku Metropolitalnego
25 kwietnia 2017 r. | 17:33

Znamy już wyniki konsultacji społecznych w sprawie wejścia Tarnowskich Gór do Związku Metropolitalnego.

W trakcie konsultacji wpłynęło 388 ankiet, w tym 359 ankiet ważnych. Za wstąpieniem przez Gminę Tarnowskie Góry do Związku Metropolitalnego opowiedziało się 345 osób ( odpowiedzi na TAK), przeciw wstąpieniu przez Gminę do Związku Metropolitalnego opowiedziała się 14 osób (odpowiedzi na NIE).

Warto się zastanowić, co by się stało gdyby 345 osób opowiedziało się za nie wchodzeniem Tarnowskich Gór do Związku? Czy taki procent ankietowanych byłby w stanie zatrzymać ten proces? Kolejnym pytanie, dlaczego Urząd Miasta Tarnowskie Góry przedstawił tylko pozytywną stronę wejścia do Metropolii?

Tajemnicą nie jest że są również negatywne aspekty.

  • nowa administracja będzie generowała koszta,
  • Metropolia, Powiat, Gmina - nie za dużo osób do rządzenia w regionie? No chyba że jest plan likwidacji powiatu.
  • Burmistrz Arkadiusz Czech na sesji dotyczącej konsultacji społecznych, sam stwierdził że taka metropolia już funkcjonuje, np. w komunikacji autobusowej pomiędzy sąsiadującymi miastami, więc nasuwa się pytanie, po co nam kolejni urzędnicy którzy będą pobierać ogromne świadczenia?

To tylko niektóre negatywy metropolii (tak naprawdę nikt nie jest pewien jak cały projekt będzie funkcjonował w rzeczywistości).

Jedno jest pewne. Konsultacje zostały przeprowadzone nie do końca rzetelnie.

Nie możemy mówić o rzetelności, gdy jest nam przedstawiana tylko jedna strona medalu.

„Czy jest Pani/Pan za wejściem Gminy Tarnowskie Góry w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego Związku Metropolitalnego, o którym mowa w art. 1 ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 9 marca 2017 o Związku Metropolitalnym w Województwie Śląskim?”

„TAK” lub „NIE”

Poniżej zamieszczam protokół z konsultacji społecznych.

źródło: BIP Tarnowskie Góry

ŁUKASZ DUDEK