Znamy wykonawcę skweru w Strzybnicy
26 stycznia 2019 r. | 18:41

Został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie skweru rekreacyjno-wypoczynkowego w Tarnowskich Górach - Strzybnica. 

Skwer będzie budować firma PIDP Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Drogowe z Radzionkowa. Koszt projektu to ponad 617 tys. zł.

Do przetargu przystąpiły trzy firmy.

Opis projektu:

"Projekt ma na celu zagospodarowanie istniejącego skweru na cele rekreacyjno - wypoczynkowe. Projekt zakłada, iż centralny punkt skweru stanowiłby pomnik hutnika wraz z herbem Strzybnicy, jako nawiązanie do historii dzielnicy. Teren wokół pomnika wybrukowany, do pomnika prowadziłyby wybrukowane alejki, częściowo wyposażone w fontanny chodnikowe (2kpl.).

W chodniku zabudowane płytki zawierające ciekawe informacje (ważne daty i wydarzenia z historii Strzybnicy). Skwer wyposażony w ławeczki, kosze na śmieci, oświetlenie parkowe. W pozostałych częściach skweru zagospodarowana zieleń ozdobna niska i wysoka.

Skwer oddzielony od jezdni, niskim ogrodzeniem ozdobnym. Teren skweru należałoby odpowiednio przygotować -¬ wyrównać, naprawić krawężniki, obsiać trawą. Teren położony jest w centralnej, uczęszczanej części Strzybnicy, blisko kościoła, straży pożarnej czy restauracji. Obecnie teren jest zarośnięty, zaniedbany, niewykorzystany i służy głównie jako miejsce do wyprowadzania zwierząt. Realizacja projektu nada nowego wyglądu i znaczenia dla tego terenu. Stanie się on charakterystycznym punktem Strzybnicy, swego rodzaju rynkiem i wizytówką dzielnicy, gdzie mieszkańcy mogli by odpoczywać, spotykać się, ale też poznawać i kultywować historię dzielnicy".