www.youtube.com | Polskie Szlaki
SZOK! Życie w Tarnowskich Górach jest najdroższe w całej Polsce
12 września 2018 r. | 00:19

Polska Agencja Prasowa (PAP) opublikowała dane dotyczące wydatków komunalnych mieszkańców miast powiatowych. Analiza została opracowana przez firmę Curulis - Doradztwo Samorządowe na podstawie danych z 339 miast.

Pod uwagę wzięto roczne koszty, jakie ponosi przeciętna polska rodzina w pięciu obszarach: zaopatrzenie w wodę, odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów, komunikację publiczną, strefy płatnego parkowania.

Wyniki są jednoznaczne. Według danych "przeciętna rodzina" mieszkająca w Tarnowskich Górach rocznie wydaje 3.909,42 zł. Taki wynik uplasował miasto Tarnowskie Góry na ostatnim 339 miejscu.

Pisząc w skrócie, codzienne życie ludzi w Tarnowskich Górach, pod względem wydatków komunalnych jest najdroższe w całej Polsce.

Liderem rankingu zostało Miasto Kozienice z rocznymi wydatkami na analizowane usługi komunalne na poziomie 1 310,41 zł, zaś najniżej uplasowało się Miasto Tarnowskie Góry, gdzie łączne wydatki na usługi komunalne wyniosły 3 909,42 zł. Różnica rocznych kosztów pomiędzy najtańszym a najdroższym miastem wynosi prawie 2 600 zł, co wskazuje na duże dysproporcje i świadczy o różnych strategiach zarządzania w zakresie tych samych usług. - czytamy na stronie www.curulis.pl

Prezydent miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz, na swoim profilu facebook "chwali" się, że Gliwice wypadają najlepiej na Śląsku. 

Poniżej tabelka pokazująca najniższe i najwyższe ceny za wodę i ścieki w 339 miastach powiatowych. Tarnowskie Góry są na na drugim miejscu pod względem najwyższych cen w Polsce. 

Pełny ranking TUTAJ

źródło, tabelki: PAP, www.curulis.pl

ŁUKASZ DUDEK