Komunikacja: jak sprawniej i czytelniej informować?
02 czerwca 2023 r. | 07:00

Jak opisać ułatwić poruszanie się po dworcach i pomiędzy nimi niewidomym? Jak czytelniej i najlepiej dźwiękowo zorganizować tablicę odjazdów autobusów? Czy konieczny jest tłumacz języka migowego?

Gdzie i jaką umieścić tablicę informacyjną? O tym m.in. rozmawiali wczoraj uczestnicy spaceru badawczego zorganizowanego wokół tarnogórskich dworców przez Metropolię Górnośląsko-Zagłębiowską.

Ponad dwugodzinna wycieczka i dyskusja zaowocowała kilkunastoma stronnicami notatek z proponowanymi zmianami. Ich autorami były m.in. osoby niewidome, niesłyszące oraz rodzice z dziećmi. Czego jeszcze u nas brakuje ? Biletomatu, większych i czytelniejszych rozkładów jazdy, wyczuwalnego dla niewidomych oznaczenia peronów i ścieżek naprowadzających . Dzięki spacerom w ramach modernizacji planowanych i realizowanych przez Metropolię i PKP mają szansę się wkrótce pojawić.

Dziś kolejny spacer badawczy na Osadzie Jana w okolicach, gdzie planowane jest utworzenie przystanku kolejowego.

Aby przyczynić się do uprawnienie poruszania się przez pasażerów wystarczy wypełnić ankietę badawczej  na stronie https://gzm.lopi.io/a/jak-otworzyc-kolej-na-mieszkancow/1