PWiK apeluje o racjonalne gospodarowanie wodą pitną
28 czerwca 2024 r. | 20:17

Aż o 90 proc. wzrosło w naszym mieście w ostatnim czasie zużycie wody. Największy pobór PWiK odnotowuje w godz. 18-21. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za utrudnienia i prosi o ograniczenie podlewania ogrodów działkowych oraz napełniania basenów.

Apel PWiK ukazał się dziś (piątek) na stronie Przedsiębiorstwa. Czytamy w nim:

„W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczny, bo aż 90% wzrost zużycia wody, co skutkuje niskim ciśnieniem wody lub chwilowymi przerwami w dostawie dla gospodarstw domowych w niektórych częściach miasta Tarnowskie Góry i okolic.

Służby techniczne PWiK pracują nad rozwiązaniem i zapewnieniem stabilnej pracy sieci i zminimalizowania tych niedogodności. Jednak sytuacja jest bardzo skomplikowana powiązana z koniecznością przeregulowania pracy sieci i zmienienia źródła zasilania. Warto nadmienić, że ogromne znaczenie ma również sytuacja globalna wynikająca z obniżenia się poziomu wód w naszych ujęciach głębinowych. Efekty podjętych działań, niestety nie będą widoczne od razu.

Duże rozbiory wody notujemy szczególnie w godzinach wieczornych, między 18:00 a 21:00., co powoduje przeciążenie sieci wodociągowej. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o ograniczenie podlewania ogrodów działkowych oraz napełniania basenów.

Pamiętajmy, że woda pitna jest dobrem wspólnym i powinniśmy dbać o jej oszczędne wykorzystanie. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy zapewnić stabilne dostawy wody dla wszystkich mieszkańców.”

„Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na  Państwa zrozumienie i współpracę w tej ważnej sprawie” – dodaje PWiK.

Apel: https://www.pwik-tg.pl/aktualnosci/