Znalazł kartę, zapłacił nią za zakupy i grozi mu do 5 lat więzienia
05 sierpnia 2020 r. | 19:36

Dzielnicowi z komisariatu z Radzionkowa namierzyli i zatrzymali 46-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna znalazł na ulicy Artura w Radzionkowie telefon, prawo jazdy i gotówkę. Wśród dokumentów była też aktywna karta płatnicza, której użył jak swoją, płacąc za zakupy. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę do komendy zgłosił się mieszkaniec Radzionkowa, który zawiadomił o przywłaszczeniu jego telefonu w etui, w którym miał prawo jazdy i kartę płatniczą. Pokrzywdzony poinformował też, że sprawca posługuje się jego kartą i dokonuje zakupów w sklepach na terenie Radzionkowa. Dzielnicowi będący na służbie od razu przystąpili do działania. Dzięki informacjom, w których sklepach dokonano zakupów, ustalono wizerunek sprawcy.

Poszukiwania nie trwały długo, bo mężczyzna był w okolicy sklepów, w których kupował. Sprawcą okazał się 46-latek z Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany. Nietrzeźwego przewieziono do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. W niedzielę usłyszał zarzuty, do których się przyznał i zobowiązał się do pokrycia wyrządzonej szkody. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Bytomianin tłumaczył się, że rano znalazł telefon z kartą. Kartą płatniczą postanowił zapłacić za pierwsze zakupy. Gdy udało mu kupić dwa piwa, postanowił dalej wykorzystać kartę. Kolejne zakupy były na większą kwotę i łącznie z karty zeszło prawie 130 złotych. Gdy policjanci go zatrzymywali miał przy sobie kartę płatniczą a w domu telefon i prawo jazdy. Wszystkie przywłaszczone rzeczy wróciły do właściciela.