Osiedle Przyjaźń: 43-latek popchnął sprzedawczynię i groził, że ją zabije
24 maja 2019 r. | 17:34

Tarnogórska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca ukradł zgrzewkę piwa, a następnie użył przemocy oraz groźby karalnej wobec sprzedawczyni sklepu. 

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów znajdujących się na Osiedlu Przyjaźń. Mężczyzna zabrał zgrzewkę piwa i próbował wyjść ze sklepu. Sprzedawczyni, widząc podejrzane zachowanie mężczyzny, natychmiast zareagowała. Próbowała zatrzymać sprawcę i odzyskać mienie.

Sprawca popchnął kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci, po ustaleniu rysopisu sprawcy i zapoznaniu się z zapisem monitoringu, rozpoznali go. Wywiadowcy sprawdzili wszystkie miejsca, w których mógł przebywać tarnogórzanin, lecz ślad po nim zaginął. Odnaleźli go w tarnogórskiej komendzie. Jak się okazało, 43-latek został ujęty przez pracowników ochrony innego sklepu, w którym próbował ukraść alkohol.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Oprócz tego tarnogórzanin odpowie za szereg wykroczeń, których dopuścił się na terenie miasta. Były to głównie kradzieże alkoholu.

źródło: KPP Tarnowskie Góry